Przejdź do głównej zawartości

Biuletyn #47

Październikowe premiery Wydawnictwa REBIS. 


Jeffrey Archer, Nic bez ryzyka 
Seria Thriller 
Premiera: 13.10.2020 

To nie jest powieść detektywistyczna, to jest opowieść o detektywie… 

William Warwick zawsze chciał być policjantem. Zaczyna od służby w rewirze pod czujnym okiem konstabla Freda Yatesa, a potem trafia do Scotland Yardu, gdzie bierze udział w swoim pierwszym poważnym śledztwie w sprawie kradzieży bezcennego płótna Rembrandta z Fitzmolean. W muzeum poznaje też piękną Beth, która skrywa mroczną tajemnicę. William staje przed nowymi wyzwaniami, a wszystko okazuje się coraz bardziej skomplikowane. 

"Nic bez ryzyka" to pierwszy tom nowego cyklu Jeffreya Archera, w którym nie zabraknie fascynujących śledztw, niespodziewanych zwrotów akcji, spektakularnych zwycięstw, prawdziwych dramatów i wyrafinowanego humoru. 

Jeffrey Archer to jeden z najpopularniejszych pisarzy na świecie. W 1992 roku otrzymał tytuł szlachecki, zasiadał jako poseł w Izbie Gmin i w Izbie Lordów. Debiutował powieścią "Co do grosza", która zyskała popularność w Wielkiej Brytanii. Kolejna, "Kane i Abel", stała się wielkim bestsellerem. Obie książki zostały sfilmowane. Jego sławę ugruntowały następne powieści i opowiadania, m.in.: "Ale to nie wszystko...", "Więzień urodzenia", "Pierwszy między równymi", "Sprawa honoru", "Na kocią łapę". Jego cykl „Kroniki Cliftonów” obejmuje tomy: "Czas pokaże", "Za grzechy ojca", "Sekret najpilniej strzeżony", "Ostrożnie z marzeniami", "Potężniejszy od miecza", "W godzinie próby" i "To był człowiek! "DW REBIS opublikował również m.in. powieść "I tak wygrasz" oraz "Dzienniki więzienne Archera". 




Amos Oz, Mój Michael 
Seria Mistrzowie literatury 
Premiera 27.10.2020 

Powieść uznana przez krytykę za izraelską Panią Bovary! 

Studentka literatury hebrajskiej Hannah poznaje studenta geologii Michaela. Pobierają się, dość szybko jednak – mimo że mąż jest dobry, dziecko udane – Hannah zaczyna odczuwać pustkę, ucieka w marzenia senne. Pojawiają się w nich bliźniacy, jej towarzysze zabaw z dzieciństwa, raz jako wybawcy, innym razem – oprawcy. 

Postępujący rozpad małżeństwa (Michael już jako naukowiec bada procesy erozji) Oz maluje mistrzowsko, wyrafinowanie delikatną kreską, z wyczuciem, ukazując zarazem panoramę Jerozolimy lat pięćdziesiątych XX wieku. 

Powieść (uznaną przez krytykę za izraelską Panią Bovary) przetłumaczono na kilkadziesiąt języków, na jej podstawie powstał amerykańsko-izraelski film Michael Sheli. 

Amos Oz (1939-2018) najpoczytniejszy na świecie pisarz izraelski, był prozaikiem, eseistą i publicystą. Walczył w wojnie sześciodniowej i Jom Kipur, działał na rzecz pokoju między Izraelem a Palestyńczykami. Laureat wielu międzynarodowych nagród literackich, jego książki przełożono na 37 języków. Wymieniano go także jako kandydata do literackiego Nobla. Spośród bogatego dorobku Oza DW REBIS wydał m.in. "Rymy życia i śmierci", "Wśród swoich", "Judasza" oraz autobiograficzną "Opowieść o miłości i mroku", którą w 2015 roku zekranizowała Natalie Portman. 



Luis Montero Manglano, Muzeum luster 
Seria Sensacja 
Premiera 27.10.2020 

Jaką śmiertelną tajemnicę kryją obrazy w Muzeum Prado? 

DOBRY OBRAZ TO NIC WIĘCEJ JAK LUSTRO 

Podczas Międzynarodowego Konkursu Kopistycznego w Muzeum Prado dochodzi do serii brutalnych zabójstw. Sprawcy odtwarzają w nich najsłynniejsze obrazy ze zbiorów galerii. Policja tkwi w martwym punkcie. Dwie osoby mogą pomóc rozwikłać tajemnicę makabrycznych zbrodni: kopistka amatorka i ekscentryczny specjalista od symboli. 

Mrożący krew w żyłach thriller o sekretach ukrytych w obrazach Velazqueza, Goi czy Boscha. Nawet sobie nie wyobrażasz, ile ich się tam kryje… 

LUIS MONTERO MANGLANO – brat Carli Montero, autorki bestsellerowej "Szmaragdowej Tablicy" – urodził się w Madrycie w 1981 roku. Jest dyrektorem ds. kształcenia oraz wykładowcą historii i sztuki średniowiecznej w Ośrodku Studiów Romańskich w Madrycie. Jego książka El lamento de Caín została wyróżniona nagrodą EATER dla najlepszej powieści grozy 2012 roku. DW REBIS opublikował jego doskonałą trylogię „Poszukiwacze” ("Stół króla Salomona", "Łańcuch Proroka", "Miasto Świętych Mężów"). "Muzeum luster" to najnowsza, długo wyczekiwana powieść tego autora. 



Edward Brooke-Hitching, Biblioteka szaleńca 
Seria Varia 
Premiera 27.10.2020 

Książki śmiercionośne 

Książki pisane krwią i oprawne w ludzką skórę 

Książki tak długie, że mogłyby unicestwić wszechświat 

Nowa niesamowita praca autora cenionej trylogii "Atlas lądów niebyłych", "Złoty atlas" i "Atlas nieba" to wyjątkowa, pięknie ilustrowana podróż przez historię literatury. Edward Brooke-Hitching zapuszcza się w jej najmroczniejsze zakątki, polując na najdziwniejsze publikacje, i odkrywa fascynujące tło ich powstania. 

Znajdziemy tu istną bibliotekę szaleńca, zbiór ekscentrycznych woluminów, często kompletnie zapomnianych. Książki pisane krwią; oprawne w ludzką skórę; dzieła zwariowane; pozycje, które zwiodły cały świat; wydania niewidoczne gołym okiem i większe od człowieka; drukowane na wzburzonych morzach i lodowych pustkowiach Antarktyki; księgi kodów i szyfrów, których tajemnic do dzisiaj nie odkryto. Autor wytropił wiele przejawów dziwności wyobrażalnej (jak i tej niepojętej) – jak choćby wspaniale iluminowany XV-wieczny opis procesu wytoczonego Jezusowi przez szatana bądź zaginione dramaty Szekspira i księgi Biblii – i powiązał je w jedyną w swoim rodzaju kolekcję, ucztę duchową dla każdego miłośnika literatury. 

EDWARD BROOKE-HITCHING, syn antykwariusza, jest autorem Fox Tossing, Octopus Wrestling and Other Forgotten Sports (2015) i nieuleczalnym mapofilem. Mieszka w Londynie wśród stert zakurzonych starych map i książek. 



Jerzy Rostkowski, Piękne i niebezpieczne. Arystokratki polskiego wywiadu 
Seria Historia 
Premiera 20.10.2020 

W działaniach wywiadów na całym świecie kobiety bardzo często odgrywały pierwszoplanową rolę, a nazwiska najsłynniejszych agentek na trwałe zapisały się w historii wszystkich znanych służb specjalnych zajmujących się szpiegostwem. Jerzy Rostkowski przypomina w swojej nowej pasjonującej książce niezwykłe, zdeterminowane i bezkompromisowe kobiety wywodzące się z kręgu arystokracji i bogatego ziemiaństwa, damy wywiadu, które podczas drugiej wojny światowej działały dla dobra ojczyzny i każdego dnia ryzykowały życie – Władysławę Srzednicką-Macieszę, Krystynę Skarbek, Klementynę Mańkowską i wiele innych. 

Każda historia to materiał na scenariusz filmowy! 

Jerzy Rostkowski urodził się w 1950 r. w Jeleniej Górze. Jak napisał Tadeusz A. Kisielewski, jest on „jednym z najwybitniejszych polskich eksploratorów – ludzi, których wiedza, dociekliwość, pasja oraz intuicja badawcza prowadzą nierzadko do odkryć budzących zazdrość zawodowych historyków”. Niestrudzony tropiciel sekretów II wojny światowej oraz ich popularyzator. Uwielbia, jak mówi, „ulotny pył tajemnicy drzemiący na starych dokumentach”. REBIS opublikował jego Podziemia III Rzeszy. Tajemnice Książa, Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju oraz Świat Muszkieterów. Zapomnij albo zgiń. 




Zazie Todd, Rozmerdane. Naukowe podstawy psiego szczęścia 

Przekład Agnieszka Jacewicz 
Seria Varia 
Premiera 13.10.2020 

Co kryje się w psiej głowie? 

Rozważasz adopcję psa, uczysz szczeniaka czystości, szukasz informacji na temat różnych ras lub po prostu chcesz wiedzieć więcej o zachowaniu twojego psa i o tym, co go uszczęśliwia? W tej książce znajdziesz odpowiedzi na wiele nurtujących psiarzy pytań. Uznana trenerka psów i psycholog społeczny, Zazie Todd, demistyfikuje wewnętrzne życie czworonogów i przytacza zalecenia doświadczonych lekarzy weterynarii, naukowców oraz trenerów, aby pomóc ci w zbudowaniu satysfakcjonującej i opartej na szacunku więzi z psem – z której korzyści czerpać będziecie ty, twoja rodzina, a także wasz czworonożny przyjaciel. 

Z tej ciekawej i pełnej praktycznych wskazówek książki dowiesz się: 

- Co psu jest potrzebne do szczęścia? 

- Jakie ćwiczenia wzbogacą świat czworonoga? 

- Jak socjalizować i szkolić szczeniaka? 

- Jak ograniczać strach i zdenerwowanie psów? 

- Jak radzić sobie podczas wizyt u weterynarza? 

- Jak wygląda psia starość? 

- Co mówią doświadczeni lekarze weterynarii i psychologowie? 

I wiele więcej! 

„Posiadacze psów oraz osoby, które planują do tego grona dołączyć, docenią ogromną wiedzę Zazie Todd na temat relacji między psami i ludźmi”. 

„Publishers Weekly” 

Zazie Todd, z wykształcenia psycholog społeczny, jest certyfikowaną trenerką psów i autorką popularnego bloga Companion Animal Psychology, w którym pisze o wszystkim, co dotyczy naszych czworonożnych przyjaciół: od metod treningu, przez problemy behawioralne, po budowanie serdecznej więzi między człowiekiem i jego psem. Pisuje także do „Psychology Today” i jest laureatką prestiżowej Captain Haggerty Award 2017 za najlepszy artykuł na temat treningu psów.



Komentarze

  1. Nic bez ryzyka chcę przeczytać. ��

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To czekam na recenzję, bo ja na razie nie jestem przekonana...

      Usuń
  2. Na tym etapie żadna z tych książek szczególnie mnie nie zaciekawiła. Może sięgnę po tą ostatnią książkę o psach.
    Książki jak narkotyk

    OdpowiedzUsuń
  3. Na "Rozmerdane" chętnie bym się skusiła.

    OdpowiedzUsuń
  4. Uwielbiam tematy szpiegowskie, tym bardziej w kobiecym wydaniu. Krystyna Skarbek moją bohaterką ✌️😍 Poczytałabym o innych paniach. To samo J. Archer. Chyba się wybiorę do biblioteki 😉

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Też zaciekawiła mnie ta książka o szpiegach w spódnicy :)

      Usuń
  5. Dwóch pierwszych autorów bardzo cenie

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Drugiego jestem bardzo ciekawa. Pierwszy jakoś mnie nie pociąga.

      Usuń
  6. Zaintrygował mnie tytuł o tych arystokratkach - szpiegach. Może być ciekawie:D
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Aktualnie czytam #259

Tana French, Z dala od świateł Od wydawcy: Najnowsza powieść pierwszej damy irlandzkiego kryminału. Nominowana do Goodreads Choice Awards 2020. Mała miejscowość w małym kraju. Żaden z jej mieszkańców nie jest taki, jaki się wydaje. Trudno rozpoznać, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Zwłaszcza jeśli się jest outsiderem. Cal Hooper, były detektyw policji z Chicago, osiedla się na irlandzkiej wsi. Zmęczony obracaniem się w środowisku przestępców, spodziewa się znaleźć tu spokój i poświęcić się wyłącznie remontowi domu i obcowaniu z przyrodą. Kiedy jednak miejscowy dzieciak prosi go o pomoc w odnalezieniu brata, Cal przekonuje się, że nie uda mu się uciec od tego, czym zajmował się w przeszłości ­– raz policjant, zawsze policjant. Musi sięgnąć po swoje stare metody, by przebić się przez gąszcz działań, motywów i wzajemnych relacji mieszkańców okolicy. Każdy z nich coś ukrywa, a wielu wolałoby, żeby przybysz z Ameryki zrezygnował ze swojego dochodzenia. I dają mu to odczuć w mniej lub b

Aktualnie czytam #246

Erich Maria Remarque, Na Zachodzie bez zmian Od wydawcy: Powieść „Na Zachodzie bez zmian” należy do najgłośniejszych dzieł literatury XX wieku. Jej bohaterowie, podobnie jak sam autor, należą do „straconego pokolenia”: pokolenia, którego młodość przepadła w okopach pierwszej wojny światowej. Osiemnasto-, dziewiętnastolatkowie trafiają na front niemal prosto ze szkolnej ławy, namawiani przez nauczycieli do spełnienia obowiązku wobec ojczyzny. Czymże jednak jest ten obowiązek? – pytają siebie, świadomi, że strzelają do takich jak oni młodych, tęskniących za domem i pokojem i pytających o sens wojny wrogów. Mistrzowskie wniknięcie w emocje bohatera, gwałtowność opisu ataków z lądu i powietrza, atmosfera nieuchronności śmierci – wszystko to sprawia, że powieść ta do dziś przejmuje grozą. Wydawnictwo REBIS Rok wydania: 2021 Liczba stron: 192 Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu REBIS.

Poezja #7

Dziś ponownie Rafał Wojaczek i dwa wiersze: Na jednym rymie (poświęcony Jadwidze Z.) i Była wiosna, było lato . Na jednym rymie Ile kwia­tów tyle świa­tów na tym świe­cie jed­nym Ile oczu tyle świa­tła na tym świe­cie ciem­nym Ile dzwo­nów tyle gło­su na tym świe­cie nie­mym Ile trwo­gi tyle wia­ry na świe­cie nie­wier­nym Ile wier­szy tyle praw­dy na świe­cie nie­pew­nym Ile męki tyle chwa­ły na świe­cie do­cze­snym Ile klę­ski tyle pę­tli na świe­cie śmier­tel­nym Ile śmier­ci tyle szczę­ścia na tym świe­cie nędz­nym Była wiosna, było lato Była wiosna, było lato, i jesień, i zima  Był poeta, co sezony cierpliwie zaklinał Na mieszkanie i na miłość, na trochę nadziei  Na obronę ode klęski, oddalenie nędzy Na ojczyznę, tę dziedzinę śmierci niechybionej  Na jawną różę uśmiechu pięknej nieznajomej Na prawo ważnego głosu, na wiersz nie bez echa  Na Księgę, która by mogła nie zwać się gazeta Na dzień dobry, na noc cichą, na sen, nie na koszmar  Na matkę, na ojca, wreszcie i na litość Boga