Przejdź do głównej zawartości

Biuletyn #62

Takie zapowiedzi od Wydawnictwa REBIS




Mons Kallentoft, Słuchaj, jak szepczę

Seria Kryminał
Premiera: 15.06.2021

Witamy w okrutnym świecie przemocy i zbrodni!

Kontynuacja świetnie przyjętej powieści „Patrz, jak spadam”.

Tim Blanck wraca do Palmy, gdzie podczas wakacji zaginęła jego córka. Myślał, że wreszcie wszystko się wyjaśniło, że dowiedział się, co ją spotkało. Okazało się jednak, że zaszła pomyłka i dramat zaczyna się od nowa. Emme być może żyje, ale w takim razie gdzie jest?

Po publikacji artykułu, pięć lat po zaginięciu Emme, ktoś naprowadza Tima na nowy trop. Ślady prowadzą z Majorki na kontynent, do okrutnego i bezdusznego świata handlu ludźmi. Tim coraz głębiej pogrąża się we własnym mroku i choć podejrzewa, że ktoś wykorzystuje go jako pionka w znacznie większej grze, jest gotów poświęcić wszystko, by odnaleźć córkę i odbudować rodzinę.

Mons Kallentoft dorastał w okolicach Linköpingu, a obecnie mieszka w Palmie na Majorce. Jego doskonale przyjęte przez krytykę książki o inspektor policji kryminalnej Malin Fors sprzedano w ponad trzech milionach egzemplarzy i kochają je czytelnicy na całym świecie. Również jego cykl o policjancie Zacku Herrym odnosi obecnie sukcesy w Szwecji i wielu innych krajach. "Patrz, jak spadam" i "Słuchaj, jak szepczę" wytyczają nowy szlak w jego pisarstwie.





Theodore Strugeon, Więcej, niż człowiek

Seria Science fiction
Premiera 15.06.2021

„Sturgeon jest jak naczynie pełne pysznego kawioru”. Brian Aldiss

Najsłynniejsza powieść Sturgeona, wyróżniona International Fantasy Award

Prostaczek, który jest telepatą i może zniszczyć człowieka samym spojrzeniem. Dziewczyna, która siłą woli przesuwa przedmioty. Bliźniaczki, które potrafią się teleportować na dowolną odległość. Dziecko z zespołem Downa, które ma umysł geniusza. Chłopak, który dzięki swoim zdolnościom mógłby rządzić światem, ale jest zupełnie pozbawiony zasad moralnych. Sześcioro wyrzutków obdarzonych niezwykłymi talentami łączy się w jedną osobowość, Homo gestalt. To kolejny etap w ewolucji – nadczłowiek. Czy ta wspólnota odniesie się z pogardą do zwykłych ludzi i ich sobie podporządkuje? Czy odnajdzie w sobie miłość i będzie działać dla dobra ludzkości?

Theodore Sturgeon (1918–1985) – amerykański pisarz specjalizujący się w science fiction, fantasy i horrorach. Przez trzy lata był mechanikiem na statku handlowym, pracował również jako domokrążca, kierownik hotelu i budowlaniec, zanim rozpoczął karierę pisarską. Opublikował 11 powieści i ponad 120 opowiadań, napisał kilkanaście scenariuszy do seriali, w tym Star Trek. Za opowiadanie Powolna rzeźba zdobył Hugo i Nebulę. Wybrany do Galerii Sławy Science Fiction, jest autorem sławnego „prawa Sturgeona”: „90 procent wszystkiego to szajs”.




Frank Herbert, Diuna. Powieść graficzna, Księga I
Adaptacja Brian Herbert i Kevin J. Anderson
Ilustracje Raúl Allén i Patricia Martín

Seria Science fiction
Premiera 1.06.2021

Arcydzieło science fiction w wersji komiksowej

Nie wolno się bać. Strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło…

Diuna Franka Herberta – arcydzieło science fiction, którego akcja, osadzona w dalekiej przyszłości, rozgrywa się w feudalnym międzygwiezdnym społeczeństwie – to historia Paula Atrydy rozpoczynająca się w chwili, gdy jego rodzina bierze w lenno pustynną planetę Arrakis, jedyne źródło najważniejszej i najcenniejszej substancji w kosmosie.

Wydana po raz pierwszy w 1965 roku, a teraz wiernie zaadaptowana na powieść graficzną przez bestsellerowych autorów „New York Timesa” – Briana Herberta, syna Franka, i Kevina J. Andersona – książka ta zgłębia złożone, wielowarstwowe interakcje polityki, religii, ekologii, technologii i ludzkich emocji, podczas gdy siły Imperium walczą ze sobą o kontrolę nad Arrakis.

Diuna, oszałamiająca mieszanka przygody, mistycyzmu, enwironmentalizmu i polityki, została wizualnie przetworzona przez Raúla Alléna i Patricię Martín, którzy stworzyli wspaniałą fantastyczną opowieść dla nowego pokolenia czytelników.




Andrzej G. Kruszewicz, Agnieszka Czujkowska, Sekretne życie kotów

Seria Varia
Premiera 1.06.2021

Te, co skaczą i mruczą. Pręgowane lub w cętki. Domowe i dzikie.

Poznaj najciekawsze tajemnice KOTÓW.

Podobno ludzie dzielą się na tych, którzy lubią psy, i na tych, którzy lubią koty. Trudno powiedzieć, czy tak jest naprawdę. Jedno jest pewne – jeśli pokocha się koty, miłość ta jest dozgonna. Wielbiciele kotów z zapałem przekonują, że kot to zwierzę wyjątkowe, a obcowanie z nim przynosi radość i zdrowie.

Andrzej G. Kruszewicz, dyrektor warszawskiego ogrodu zoologicznego, oraz Agnieszka Czujkowska, lekarz weterynarii, są nie tylko znawcami zwierząt i ich zwyczajów, lecz także uważnymi obserwatorami swoich podopiecznych. Sekretne życie kotów to zbiór fascynujących historii zaczerpniętych z kociego świata.

Razem z autorami odkryjesz wiele tajemnic – nie tylko kotów domowych, które towarzyszą nam na co dzień, ale również tych dzikich, mniejszych i większych, a także wielkich kuzynów naszych domowych pupili.

I przekonasz się, że koty naprawdę się naturze udały!

Andrzej G. Kruszewicz – z wykształcenia lekarz weterynarii, z zamiłowania ornitolog i podróżnik. Założyciel Ptasiego Azylu w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie, którego dyrektorem został w 2009 roku. Autor i tłumacz wielu publikacji z zakresu ornitologii i życia zwierząt. Nominowany do tytułu „Mistrz Mowy Polskiej” w roku 2016 i 2018. Prowadzi autorskie audycje o zwierzętach w radiu i telewizji. Autor wielu książek, m.in. Sekretnego życia zwierząt (Dom Wydawniczy REBIS).

Agnieszka Czujkowska – lekarz weterynarii wyspecjalizowany w chorobach zwierząt nieudomowionych. Kierownik Lecznicy dla Zwierząt i Działu Rehabilitacji Zwierząt w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie. Pasjonatka psów, ale jak mało kto rozumie koty będące jej pacjentami w ZOO.




Mark Sołonin, Jak Związek Radziecki wygrał wojnę

Seria Historia
Premiera 01.06.2021

Czy cała historia Wielkiej Wojny Ojczyźnianej to kłamstwo?

W najnowszej książce Mark Sołonin udowadnia, jak zakłamana jest oficjalna historia Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Wykorzystując odtajnione w ostatnich latach dokumenty, przedstawia kulisy układu w Monachium i próby wywołania wojny przez Stalina, analizuje gry operacyjne Armii Czerwonej pokazujące, jak najwyżsi dowódcy ZSRR wyobrażali sobie przyszłą wojnę z Niemcami, stawia zaskakujące pytanie: „Po co dwa razy w ciągu jednego dnia (a dokładniej nocy) ogłoszono dwie mobilizacje?”, wnika w kulisy kontrofensywy korpusów zmechanizowanych w okolicach Lepla i Sienna (operacji, która stoi w jednym szeregu z największymi bitwami pancernymi drugiej wojny światowej), zastanawia się nad prawdziwymi przyczynami głodu w oblężonym Leningradzie, tworzy alternatywny scenariusz przebiegu wojny bez amerykańskiej pomocy dla Stalina.

Mark Sołonin urodził się w 1958 roku w Kujbyszewie, ukończył tamtejszy Instytut Lotniczy i pracował w tajnym biurze konstrukcyjnym. Od blisko trzydziestu lat bada historię udziału ZSRR w II wojnie światowej. REBIS wydał jego bestsellery: 22 czerwca 1941, czyli jak zaczęła się Wielka Wojna Ojczyźniana, 23 czerwca. Dzień „M”, Na uśpionych lotniskach..., 25 czerwca. Głupota czy agresja?, Nic dobrego na wojnie, Pranie mózgu i Czerwiec 1941. Ostateczna diagnoza.




Robert L. Leahy, Nie wierz we wszystko, co czujesz

Seria Poradniki psychologiczne
Premiera 01.06.2021

Rozpoznaj swoje emocje i uwolnij się od lęków

Emocje, zarówno pozytywne, jak i negatywne, są częścią naszej natury. Jeśli jednak nas przytłaczają i odbierają radość życia, to znak, że wpadliśmy w emocjonalną pułapkę. Doktor Leahy pokazuje, jak wydostać się z błędnego koła lęków, niepokoju, zazdrości, rozpaczy, gniewu lub sprzecznych uczuć. Nie wierz we wszystko, co czujesz to przełomowe podejście do terapii poznawczo-behawioralnej, dzięki której nauczymy się rozpoznawać szkodliwe schematy emocjonalne i zastępować je bardziej konstruktywnymi strategiami. Liczne zawarte w książce ćwiczenia i sposoby umacniania poczucia własnej wartości pomogą nam lepiej radzić sobie z bolesnymi i niechcianymi uczuciami, a nawet pomóc w tym innym.

Nie ma czegoś takiego jak „złe” emocje. Ale jeśli przez większość czasu doświadczamy smutku, złości czy niepokoju, musimy odnaleźć równowagę, by móc odczuwać także radość, szczęście i miłość. Ta książka pokazuje, jak to zrobić i żyć pełnią życia.

Doktor Robert L. Leahy, psycholog, autor wielu książek, m.in. bestsellerowego Lekarstwa na zmartwienia, jednego z najlepszych poradników samopomocowych wszech czasów według czasopisma „Self”. Regularnie pisuje na blogu „Psychology Today”, występuje na międzynarodowych konferencjach i jest zapraszany jako ekspert do programów radiowych i telewizyjnych. DW REBIS wydał jego "Lekarstwo na zazdrość".





Komentarze

  1. Zainteresowała mnie pierwsza propozycja.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystkie wydają się być interesujące. Pozycja o kotach - boska. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  3. O sekretnm życiu kotów z chęcią bym poczytała.

    OdpowiedzUsuń
  4. Zdecydowanie jest na co czekać :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Ciekawe zapowiedzi, moją uwagę też zwróciło kilka książek z zestawienia.

    OdpowiedzUsuń
  6. Zaciekawiło mnie "Sekretne życie kotów" :)

    OdpowiedzUsuń
  7. "Diuna" i "Więcej, niż człowiek" to książki, po które chętnie - szczególnie po to piękne wydanie "Diuny"

    OdpowiedzUsuń
  8. Przeczytałabym "Sekretne życie kotów". Ja lubię tak samo psy i koty, nie wyróżniam żadnego gatunku. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja jednak wolę psy. W moim rodzinnym domu zawsze były psy, za to kota ani jednego :)

      Usuń
  9. Chętnie bym przeczytała "Sekretne życie kotów". :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Zamierzam przeczytać pierwsze cztery pozycje.

    OdpowiedzUsuń
  11. To wydawnictwo ma świetne książki

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Aktualnie czytam #259

Tana French, Z dala od świateł Od wydawcy: Najnowsza powieść pierwszej damy irlandzkiego kryminału. Nominowana do Goodreads Choice Awards 2020. Mała miejscowość w małym kraju. Żaden z jej mieszkańców nie jest taki, jaki się wydaje. Trudno rozpoznać, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Zwłaszcza jeśli się jest outsiderem. Cal Hooper, były detektyw policji z Chicago, osiedla się na irlandzkiej wsi. Zmęczony obracaniem się w środowisku przestępców, spodziewa się znaleźć tu spokój i poświęcić się wyłącznie remontowi domu i obcowaniu z przyrodą. Kiedy jednak miejscowy dzieciak prosi go o pomoc w odnalezieniu brata, Cal przekonuje się, że nie uda mu się uciec od tego, czym zajmował się w przeszłości ­– raz policjant, zawsze policjant. Musi sięgnąć po swoje stare metody, by przebić się przez gąszcz działań, motywów i wzajemnych relacji mieszkańców okolicy. Każdy z nich coś ukrywa, a wielu wolałoby, żeby przybysz z Ameryki zrezygnował ze swojego dochodzenia. I dają mu to odczuć w mniej lub b

Ich drogi spotkały się w pewnym londyńskim domu

Andrea Levy, Wysepka Powiedzieć, że to kapitalna powieść to jakby nic nie powiedzieć. Tu zachwyca wszystko! Styl autorki. Bohaterowie. Historia. A historia… niestety niezbyt chlubna . Jest miłość, i jest pogarda. Jest pogoń za marzeniami. Jest wojna, i jest pokój. Są złudzenia i brutalne ich zdarcie. Są równi i równiejsi. Ktoś powie: życie. Ja odpowiem: zgoda. Ale… ale po przeczytaniu ostatniej strony dominującym uczuciem było uczucie … wstydu . Queenie i Bernard. Hortense i Gilbert. Małżeństwa z rozsądku. Pierwsze zawarte w Anglii, a drugie na Jamajce. Ich drogi spotkały się w pewnym londyńskim domu. Autorka odkrywa przed nami wszystkie karty bardzo powoli. Robi to subtelnie i … jakby to powiedzieć… w stylu każdego z bohaterów, przez co jest jeszcze ciekawiej. Wszystko układa się w logiczną całość, a na końcu i tak zostajemy zmiażdżeni . Queenie i Bernard. Ona córka rzeźnika, on nudny pracownik w administracji bankowej. Cóż takiego miał w sobie, że ta piękna i pełna życia młoda kob

Zmiana adresu blogowego

Zapraszam na  https://monikaolgalifestyle.blogspot.com/ Blog o książkach, o filmach, o podróżach, o modzie... Choć nie tylko. Mam nadzieję, że mimo tej zmiany zostaniecie ze mną i będziecie mi towarzyszyć podczas naszej blogowej przygody tak samo, jak do tej pory :)