Przejdź do głównej zawartości

Biuletyn #26


Lutowe zapowiedzi od Wydawnictwa Albatros:

Lee Child, ZGODNIE Z PLANEM
Premiera: 12 lutego 2020

„Światem rządzi przypadek, ale raz na jakiś czas wszystko idzie jak należy” – powiedział Reacher. Niestety, nie tym razem…

Reacher jak zwykle podróżuje autobusem – przemierza Stany Zjednoczone bez konkretnego celu, usiłując nie wpakować się w kłopoty. Przerywa jednak podróż, by pomóc starszemu mężczyźnie, który pozostawiony samemu sobie bez wątpienia padłby ofiarą przestępstwa. Ale wiecie, co mówią o dobrych uczynkach… Teraz Reacher musi doprowadzić sprawę nowego znajomego do końca i wszystko naprawić. Stawi więc czoła bandzie lichwiarzy, złodziei i zabójców. Pomoże mu w tym znudzona kelnerka, która wie nieco więcej, niż chce ujawnić. To będzie długa droga, zwłaszcza że wszystko sprzysięgło się przeciwko niemu... Ale Reacher wierzy, że raz na jakiś czas sprawiedliwości staje się zadość.

24. tom serii z Jackiem Reacherem.



Steve Cavanagh, TRZYNAŚCIE
Premiera: 12 lutego 2020

Nowa powieść autora uważanego za najpoważniejszego konkurenta Johna Grishama i jego godnego następcę.

Morderstwo to był dopiero początek zabawy…

Holywoodzki aktor Robert Solomon staje przed sądem. Jest oskarżony o brutalne zamordowanie żony i jej kochanka, ale uparcie twierdzi, że nie miał ze zbrodnią nic wspólnego. Zapowiada się celebrycki proces stulecia i obrona chce mieć Eddiego Flynna w swoich szeregach.

Pomimo dowodów, które ewidentnie obciążają Roberta, Eddie postanawia przyjąć sprawę. Jednak po rozpoczęciu procesu Eddie nabiera przekonania, że jego klient jest niewinny. I coraz wyraźniej widzi, że coś niepokojącego dzieje się w ławie przysięgłych…

Uporczywie nasuwa mu się pytanie: A jeśli zabójca wcale nie siedzi na ławie oskarżonych? A jeśli zajmuje miejsce wśród przysięgłych?

JOHN GRISHAM, MICHAEL CONNELLY, REMIGIUSZ MRÓZ, PAULINA ŚWIST – TA KSIĄŻKA POWALI NA KOLANA MIŁOŚNIKÓW THRILLERA PRAWNICZEGO!


Penelope Bloom, JEGO PRZESYŁKA
Premiera: 12 lutego 2020

Pikantna komedia romantyczna. Najnowszy tom serii Owoce pożądania.

Jego paczuszka wylądowała w mojej skrzynce… Hej, spokojnie, mojej skrzynce POCZTOWEJ. I od chwili, kiedy zobaczyłam, co jest w środku, wiedziałam, że ta paczka powinna trafić do mojego gorącego sąsiada. Który najwyraźniej ma brudny sekret…

Niespecjalnie lubię koty, ale jestem trochę jak one – nie znoszę większości ludzi. Ale mój sąsiad nie jest jak większość ludzi. Chodzi w koszulach zapiętych pod szyję, pachnie jak reklama Calvina Kleina i wygląda na takiego, co regularnie używa nici dentystycznej… Słowem – sprawia wrażenie, że ma swoje życie uporządkowane od początku do końca. Pan Idealny, jeśli chcecie znać moje zdanie. I wtedy do tego obrazka wkracza jego długa, gruba paczka wciśnięta w moją skrzynkę pocztową. Ja wiem – to chore. Taka oczywista zagrywka. Wstyd przed listonoszem, który musiał zmieścić tę paczkę w skrzynce, ale, hola, hola, oboje z moim sąsiadem dobrze wiemy, dokąd prowadzi ta gra.

Przypadkowo otworzyłam tę paczkę i teraz jego brudny sekret gapi się mi prosto w twarz. I staje się jasne, że Pan Idealny wcale nie jest taki idealny… No kto by pomyślał?


Donato Carrisi, W LABIRYNCIE
Premiera: 26 lutego 2020
Premiera filmu na podstawie książki 28 lutego 2020!

Nowa powieść najpopularniejszego włoskiego autora thrillerów, którego książki sprzedają się w milionowych nakładach.

Mroczny thriller, w którym nic nie jest takie, jakie się wydaje, a każdy, nawet z pozoru najbardziej nieistotny szczegół może odgrywać fundamentalną rolę w rozwikłaniu skomplikowanej układanki.

Nastoletnia Samantha została porwana w drodze do szkoły. Mimo intensywnych poszukiwań nie udało się trafić na jej ślad. Piętnaście lat później dziewczyna budzi się w szpitalu. Nie wie, kim jest, nie wie, co się z nią działo. Z pomocą doktora Greena, policyjnego profilera, próbuje odzyskać pamięć. Wspólnie starają się przywrócić jej wspomnienia z tajemniczego labiryntu – podziemnego więzienia, w którym porywacz zmuszał ją do rozwiązywania zagadek, stosując przerażający system nagród i kar. Tajemnicę zniknięcia i powrotu dziewczyny próbuje również rozwiązać Bruno Genko, niepokorny i bezkompromisowy detektyw, mający tylu przyjaciół, ilu wrogów. Sprawa Samanthy jest być może ostatnią, nad którą pracuje. Atmosfera się zagęszcza, gdy miasto ogarnia fala niespotykanych upałów…

Donato Carrisi właśnie ukończył prace nad filmową adaptacją „W labiryncie”. To już druga w jego karierze ekranizacja własnej książki. Za poprzednią, „Dziewczynę we mgle”, Carrisi otrzymał w 2018 roku nagrodę włoskiej Akademii Filmowej – odpowiednik amerykańskiego Oscara – za debiut reżyserski.

Film "W labiryncie" trafi do polskich kin 28 lutego. W rolach głównych wystąpią Dustin Hoffman i Toni Servillo.



Tom Phillips, PRAWDA. KRÓTKA HISTORIA WCISKANIA KITU
Premiera: 26 lutego 2020

Nowa książka autora bestsellera "Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko".

Tym razem przeczytacie o prawdzie – a raczej o wszystkich genialnych sposobach wciskania kitu, jakie ludzkość wymyśliła przez wieki...

Żyjemy w wieku „postprawdy”. Prezydent Stanów Zjednoczonych nie zawraca sobie głowy prawdziwością swoich słów (rekord pobił dzięki szczególnie intensywnemu tsunami bredni, kiedy w ciągu 120 minut wygłosił 125 fałszywych stwierdzeń, czyli więcej niż jedno na minutę!). Płaskoziemcy i antyszczepionkowcy już nie wierzą ekspertom. Internet zmienił nasze codzienne życie w dezinformacyjne pole bitwy.

Ale czy „złoty wiek” prawdy rzeczywiście kiedykolwiek istniał? Czy naprawdę ludzie kiedyś nie kłamali? Tom Phillips, redaktor serwisu fullfact.org zajmującego się sprawdzaniem faktów, każdego dnia zmaga się z zalewem bzdur. I rzuca sarkastyczne spojrzenie na przekonanie, że kłamstwo w debacie publicznej pojawiło się wczoraj. Z właściwym sobie humorem pokazuje, że zawsze mieliśmy tendencję do zmyślania i że dzisiejsza fakenewsowa histeria jest tylko najświeższą wersją starej dobrej umiejętności ludzi do rozsiewania kłamstw gdziekolwiek się da.

Imponujące kłamstwa i kłamcy, których aż chce się szanować!

Od Wielkiej Mistyfikacji Księżycowej (kiedy nowojorska gazeta „Sun” wzbudziła sensację, publikując cykl artykułów o sławnym astronomie sir Herschelu, który odkrył na Księżycu zaawansowaną cywilizację), przez humbug o wannach, po grasującego w Croydon seryjnego zabójcę kotów – wiele z tego, co czytaliśmy o wydarzeniach dziejących się na świecie, było totalną bzdurą.

Przed wami nieprawdopodobne opowieści o mitycznych krainach i badaczach niekoniecznie będących w miejscach, o których pisali. Albo historie o manipulacjach na wielką skalę dzięki rozpowszechnianiu teorii spiskowych lub o nieudanych próbach tuszowania katastrof czy o propagandzie z czasów wojny – czyli cała niecna sztuka politycznej ściemy!

Przeczytajcie o maniach, lękach i zbiorowych histeriach prowadzących do wiary w absurdalne rzeczy – jak widmowe statki powietrzne czy niezwykle rozpowszechnione przekonanie, że ktoś próbuje kraść mężczyznom penisy – które przekładają się czasem na zupełnie rzeczywiste tragedie… na przykład powodują polowania na czarownice.

Okazuje się, że jeśli chodzi o życie w prawdzie, to sami jesteśmy swoim największym wrogiem.

Ta książka opowiada o tym, jak ludzkość przez stulecia oszukiwała samą siebie.

Stawia też istotne pytanie: Czy istnieje szansa, byśmy w przyszłości zdecydowali się porzucić kłamstwo?




Komentarze

  1. Trzynaście bardzo chciałabym przeczytać. 😊

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mnie też dość mocno zainteresowała ta książka :)

      Usuń
  2. Chętnie przeczytam Trzynaście :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawe propozycje. Ja przeczytałam 2 książki Penelope Bloom i pomimo, że nie do końca jest to to czego szukam w takich książkach to i tak postanowiłam dalej brnąć w jej twórczość.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja przeczytałam "Jego babeczkę" i mam podobne odczucia. Dla mnie to książki do czytania w podróży, przy których absolutnie nie trzeba się skupiać :)

      Usuń
  4. Nie spodziewałam się już premier lutowych. Kilka tytułów mnie zaciekawiło. 24 tom całkiem odrzucił.

    Książki jak narkotyk

    OdpowiedzUsuń
  5. Pięknie rok 2020 zapowiada się :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Zainteresowałaby mnie ostatnia pozycja - gdybym nie przeczytała poprzedniej książki autora i się na niej nie zawiodła...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja chyba jakoś intuicyjnie zdyskwalifikowałam tego autora od początku :)

      Usuń
  7. Odpowiedzi
    1. Ja akurat takich książek unikam. Poczekam na opinię innych :)

      Usuń
  8. Jeszcze nie uporałam się z tytułami z ubiegłego roku, a tu już kolejna lista się tworzy :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Bardzo interesujące. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Aktualnie czytam #259

Tana French, Z dala od świateł Od wydawcy: Najnowsza powieść pierwszej damy irlandzkiego kryminału. Nominowana do Goodreads Choice Awards 2020. Mała miejscowość w małym kraju. Żaden z jej mieszkańców nie jest taki, jaki się wydaje. Trudno rozpoznać, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Zwłaszcza jeśli się jest outsiderem. Cal Hooper, były detektyw policji z Chicago, osiedla się na irlandzkiej wsi. Zmęczony obracaniem się w środowisku przestępców, spodziewa się znaleźć tu spokój i poświęcić się wyłącznie remontowi domu i obcowaniu z przyrodą. Kiedy jednak miejscowy dzieciak prosi go o pomoc w odnalezieniu brata, Cal przekonuje się, że nie uda mu się uciec od tego, czym zajmował się w przeszłości ­– raz policjant, zawsze policjant. Musi sięgnąć po swoje stare metody, by przebić się przez gąszcz działań, motywów i wzajemnych relacji mieszkańców okolicy. Każdy z nich coś ukrywa, a wielu wolałoby, żeby przybysz z Ameryki zrezygnował ze swojego dochodzenia. I dają mu to odczuć w mniej lub b

Ich drogi spotkały się w pewnym londyńskim domu

Andrea Levy, Wysepka Powiedzieć, że to kapitalna powieść to jakby nic nie powiedzieć. Tu zachwyca wszystko! Styl autorki. Bohaterowie. Historia. A historia… niestety niezbyt chlubna . Jest miłość, i jest pogarda. Jest pogoń za marzeniami. Jest wojna, i jest pokój. Są złudzenia i brutalne ich zdarcie. Są równi i równiejsi. Ktoś powie: życie. Ja odpowiem: zgoda. Ale… ale po przeczytaniu ostatniej strony dominującym uczuciem było uczucie … wstydu . Queenie i Bernard. Hortense i Gilbert. Małżeństwa z rozsądku. Pierwsze zawarte w Anglii, a drugie na Jamajce. Ich drogi spotkały się w pewnym londyńskim domu. Autorka odkrywa przed nami wszystkie karty bardzo powoli. Robi to subtelnie i … jakby to powiedzieć… w stylu każdego z bohaterów, przez co jest jeszcze ciekawiej. Wszystko układa się w logiczną całość, a na końcu i tak zostajemy zmiażdżeni . Queenie i Bernard. Ona córka rzeźnika, on nudny pracownik w administracji bankowej. Cóż takiego miał w sobie, że ta piękna i pełna życia młoda kob

Zmiana adresu blogowego

Zapraszam na  https://monikaolgalifestyle.blogspot.com/ Blog o książkach, o filmach, o podróżach, o modzie... Choć nie tylko. Mam nadzieję, że mimo tej zmiany zostaniecie ze mną i będziecie mi towarzyszyć podczas naszej blogowej przygody tak samo, jak do tej pory :)