Przejdź do głównej zawartości

Wakacje z książką #7

Oto czytelnicze propozycje na drugi wakacyjny miesiąc: 


B.A. Paris, Dylemat 

Od wydawcy: 

W „Na skraju załamania” i „Pozwól mi wrócić” B.A. Paris udowodniła, że potrafi pisać sensację. 

W „Dylemacie” wraca do tego, co jest jej najbliższe – powieści psychologicznej. 

Jeśli podobało ci się „Za zamkniętymi drzwiami”, „Dylemat” jest dla Ciebie. 

Livia 

Na ten dzień czekała od lat. Na przyjęcie, o jakim marzyła. Będą wszyscy jej bliscy i przyjaciele… poza córką, Marnie. Lecz choć Livia przed nikim się do tego nie przyznaje, nieobecność dziewczyny wcale jej nie martwi. Niestety, na imprezie pojawi się ktoś, kogo wolałaby nigdy więcej nie widzieć, co przyćmiewa jej radość. Podobnie jak to, że po przyjęciu będzie musiała zdradzić mężowi sekret, który wywróci jego życie do góry nogami. 

Adam 

Jest gotowy zrobić wszystko, by impreza urodzinowa żony była idealna. Pojawienie się Marnie ma być największą niespodzianką wieczoru. Lecz przed przyjęciem Adam dowiaduje się o katastrofie samolotu, którym mogła lecieć. Wierzy, że nie było w nim córki. Ale pewności nie ma. Adam pozostaje sam z potwornym, ciążącym mu coraz bardziej dylematem. Jeśli powie Livii, zniszczy dzień, na który czekała od lat. A może to być ostatni dzień ich szczęśliwego życia… 


Jim Robbins, Zadziwiający świat ptaków. Co ptaki śpiewają o nas samych 

Od wydawcy: 

Niezwykły świat ptaków i jego związki ze światem ludzi. 

Ptaki to jedyne z dzikich stworzeń, z którymi łączą nas tak wyjątkowe relacje. Są praktycznie wszędzie wokół nas, a my uwielbiamy je obserwować, słuchać ich śpiewu, karmić je, a nawet z nimi rozmawiać. Autor twierdzi, że ptaki szczególnie wzmacniają naszą więź ze światem przyrody. Nie przedstawia zwykłego zbioru informacji o poszczególnych gatunkach, tylko wciągające i pobudzające do myślenia opowieści, w których rzetelną wiedzę ubarwiają anegdoty.

Kruki tworzą społeczności kierujące się podobnymi zasadami jak nasze. Osobniki mające wielu sprzymierzeńców odznaczają się wyższym statusem i cieszą się szczególnymi prawami. 

Gawrony potrafią na kilka lat zapamiętać twarz człowieka, który wyrządził im krzywdę – bądźmy więc dla nich mili.

Gołębie rutynowo wypadają lepiej niż ludzie w teście osobowości Eysencka. 

Sikorki porozumiewają się najbardziej wyrafinowanym językiem w świecie zwierząt. 

Afrykańska szara papuga potrafi liczyć do sześciu. 

Oto wielobarwny świat, wart naszej szczególnej uwagi i ochrony. 


Beata Sabała-Zielińska, TOPR. Żeby inni mogli przeżyć. 

Od wydawcy: 

Niezwykła opowieść o życiu, determinacji, nadziei i cudach. 

"Hermetycznie zamknięte środowisko. Elita. Od ponad stu lat ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wzbudzają podziw, szacunek, ale też zwykłą ludzką ciekawość. Jak to jest ryzykować swoim życiem, żeby ratować życie innych? Ile wyrzeczeń wymaga realizacja takiej pasji, misji, bo przecież trudno nazwać to pracą. Najtrudniejsze chwile. I te najlepsze, które dają satysfakcję, wynagradzają wysiłek. Beata Sabała-Zielińska z niezwykłym wyczuciem portretuje zarówno ludzi, jak i tę niezwykłą organizację, której celem jest niesienie pomocy, „żeby inni mogli przeżyć”, pomimo warunków i okoliczności. To także porywająca opowieść o górach, o miłości, honorze i determinacji. Na tę książkę czekałam od lat. Bo to pierwsza pozycja na rynku wydawniczym, dzięki której z czytelników może przyjrzeć się z bliska i spróbować zrozumieć, jak działa TOPR. Nikt do tej pory nie zaskarbił sobie takiego zaufania ratowników jak Autorka. Beato, składam na Twoje ręce wyrazy szczerego podziwu. A w imieniu nas, miłośników Tatr, dziękuję wszystkim ratownikom Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego za to, że możemy czuć się w górach bezpieczniej. I za Waszą niezwykłą służbę innym." Martyna Wojciechowska

”TOPR od początku swej działalności w 1909 roku skupia w swoich szeregach ludzi o różnych poglądach i losach, ale zawsze potrafiących połączyć swe siły i umiejętności dla wspólnego celu, jakim jest ratowanie ludzi. To największa siła naszego stowarzyszenia. Zapraszam do odwiedzenia ratowników TOPR i poznania naszego spojrzenia na problem wypadków w górach, a może nawet bardziej na poznanie naszego podejścia do ratowania ludzi w Tatrach i wyzwań, z którymi na co dzień się spotykamy. Taką możliwość daje właśnie ta książka. Zapraszam do lektury.” Jan Krzysztof, naczelnik TOPR 


Mieczysław Lepecki, Niknący świat 

Od wydawcy: 

Niewiele zostało skrawków świata, gdzie można doświadczyć magii dziewiczej przyrody. Takim miejscem jest bez wątpienia Brazylia Centralna. Znany pisarz i wytrawny globtroter Mieczysław Lepecki zapragnął znaleźć tam akwamaryn, rzadki minerał o wysokiej wartości jubilerskiej. Podróżnik przedarł się do świata niebezpiecznych garimpeirów - poszukiwaczy złota i drogich kamieni - oraz miejscowych Indian walczących z właścicielami plantacji o przestrzeń do życia.

Lepecki czaruje słowami, opisując atmosferę ukrytych głęboko w dżungli amazońskiej miasteczek oraz snując opowieści o przygodach konkwistadorów i legendarnych bohaterów.? Zabiera w świat, w którym zachowały się zakątki nietknięte ludzką stopą. Jednak z wolna nikną, bo gdy złoty kruszec zawładnie sercem i duszą, wszystko inne traci kolory...


Komentarze

  1. Z twoich propozycji mam już Dylemat.

    http://ksiazki-jak-narkotyk-zaczytana.blogspot.com/2020/07/w-obronie-syna-william-landay.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Dylemat czytałam i podobała mi się ta książka, choć była inna od tych, z jakich dotychczas znaliśmy autorkę. Tym razem większy nacisk został położony na emocje i przeżycia bohaterów, a niżeli na akcję i napięcie.:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dylemat z chęcią bym przeczytała. Lubię bowiem takie klimaty.

    OdpowiedzUsuń
  4. Muszę w końcu zapoznać się z twórczością B.A. Paris, bo słyszę o niej tyle dobrego! Jedna jej książka czeka już na półce, a dokładniej "Za zamkniętymi drzwiami". Czytałaś może?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A czytałam i pisałam o niej swego czasu na blogu :) Polecam :)

      Usuń
  5. Chętnie przeczytałabym "Zadziwiający świat ptaków. Co ptaki śpiewają o nas samych" :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Świat ptaków wygląda obłędnie! TOPR - super, znam paru osobiście i to świetne chłopaki :)
    ale ale ta fota - pierwsza - jejjjjjjjjjjjjjjjj ja tak chcę!!!!!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hahaha! To zdjęcie zrobiłam dwa lata temu, gdy wypoczywaliśmy na Bornholmie. Stwierdziliśmy, że to będzie doskonałe miejsce na kawkę i coś słodkiego. Kawa i słodkości serwowane były z przyczepki, wokół której było kilka takich siedzisk :)

      Usuń
  7. Nie czytałam zadnej z książek które wymieniłaś. Mam co nadrobić

    OdpowiedzUsuń
  8. Spośród książek B.A. Paris przeczytałam- było to bodajże w 2017 roku, ''Na skraju załamania".

    OdpowiedzUsuń
  9. Dobre lektury nie tylko na sierpień :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Uwielbiam Dylemat. Ogólnie lubię twórczość Paris.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Aktualnie czytam #259

Tana French, Z dala od świateł Od wydawcy: Najnowsza powieść pierwszej damy irlandzkiego kryminału. Nominowana do Goodreads Choice Awards 2020. Mała miejscowość w małym kraju. Żaden z jej mieszkańców nie jest taki, jaki się wydaje. Trudno rozpoznać, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Zwłaszcza jeśli się jest outsiderem. Cal Hooper, były detektyw policji z Chicago, osiedla się na irlandzkiej wsi. Zmęczony obracaniem się w środowisku przestępców, spodziewa się znaleźć tu spokój i poświęcić się wyłącznie remontowi domu i obcowaniu z przyrodą. Kiedy jednak miejscowy dzieciak prosi go o pomoc w odnalezieniu brata, Cal przekonuje się, że nie uda mu się uciec od tego, czym zajmował się w przeszłości ­– raz policjant, zawsze policjant. Musi sięgnąć po swoje stare metody, by przebić się przez gąszcz działań, motywów i wzajemnych relacji mieszkańców okolicy. Każdy z nich coś ukrywa, a wielu wolałoby, żeby przybysz z Ameryki zrezygnował ze swojego dochodzenia. I dają mu to odczuć w mniej lub b

Ich drogi spotkały się w pewnym londyńskim domu

Andrea Levy, Wysepka Powiedzieć, że to kapitalna powieść to jakby nic nie powiedzieć. Tu zachwyca wszystko! Styl autorki. Bohaterowie. Historia. A historia… niestety niezbyt chlubna . Jest miłość, i jest pogarda. Jest pogoń za marzeniami. Jest wojna, i jest pokój. Są złudzenia i brutalne ich zdarcie. Są równi i równiejsi. Ktoś powie: życie. Ja odpowiem: zgoda. Ale… ale po przeczytaniu ostatniej strony dominującym uczuciem było uczucie … wstydu . Queenie i Bernard. Hortense i Gilbert. Małżeństwa z rozsądku. Pierwsze zawarte w Anglii, a drugie na Jamajce. Ich drogi spotkały się w pewnym londyńskim domu. Autorka odkrywa przed nami wszystkie karty bardzo powoli. Robi to subtelnie i … jakby to powiedzieć… w stylu każdego z bohaterów, przez co jest jeszcze ciekawiej. Wszystko układa się w logiczną całość, a na końcu i tak zostajemy zmiażdżeni . Queenie i Bernard. Ona córka rzeźnika, on nudny pracownik w administracji bankowej. Cóż takiego miał w sobie, że ta piękna i pełna życia młoda kob

Zmiana adresu blogowego

Zapraszam na  https://monikaolgalifestyle.blogspot.com/ Blog o książkach, o filmach, o podróżach, o modzie... Choć nie tylko. Mam nadzieję, że mimo tej zmiany zostaniecie ze mną i będziecie mi towarzyszyć podczas naszej blogowej przygody tak samo, jak do tej pory :)