Przejdź do głównej zawartości

Biuletyn #50

Wydawnictwo Rebis i nadchodzące nowości… 



Woody Allen, A propos niczego 
Seria Biografie i powieści biograficzne 
Premiera 10.11.2020 

Szczery, soczysty i błyskotliwy autoportret jednego z największych artystów naszych czasów! 

Z wyjątkową gawędziarską pasją Allen prowadzi nas od dzieciństwa i młodości na Brooklynie, przez pracę scenarzysty w programie Sida Ceasara i komika stand-upowego, aż po pierwsze próby aktorsko-reżyserskie i rozkwit – trwającej sześćdziesiąt lat – kariery w przemyśle filmowym. 

Na kartach tej niecodziennej autobiografii wielkie nazwiska mieszają się z błahostkami, naiwne zachwyty z bagażem życiowych doświadczeń, a kino ma godnego rywala w postaci muzyki jazzowej. 

Ta intymna i często humorystyczna historia znajduje się na listach bestsellerów takich czasopism, jak „New York Times”, „USA Today”, „Los Angeles Times” i „Publishers Weekly”. 




Tomasz Rezydent, Niewidzialny front 
Seria Varia 
Premiera 10.11.2020 

Sięgając po tę książkę, poczujesz zapach szpitala, strachu i śmierci! 

„Ta historia działa się na moich oczach. W moim dzienniku znajdziecie zarówno humor, niekiedy czarny, jak i tragiczne historie, które zapadły mi w pamięć. Absurdy organizacyjne, niekończące się dyżury, zagadki medyczne, jak również jedyne w swoim rodzaju relacje pomiędzy personelem medycznym w akcji. To także opowieści o pacjentach, którzy przeżyli koronawirusa bądź też znaleźli się w szpitalu zakaźnym zupełnie przypadkiem, na skutek spychologii i paniki, oraz tych, którym nie udało się pokonać tej strasznej choroby. 

Chciałem pokazać, jak było naprawdę, niezależnie od narracji medialnej, propagandy sukcesu czy «koronaspiskowców» niewierzących w epidemię. Przeczytacie tu o tym, co działo się po przekroczeniu progu naszego jednoimiennego szpitala, czyli o rzeczach, których nie dowiecie się z żadnego innego źródła”. Tomasz Rezydent 




Hanna Cygler, Złodziejki świąt 
Seria Polska literatura współczesna 
Premiera: 24.11.2020 

Świąteczna komedia obyczajowa o szalonych pisarkach. Nawet nie wiesz, do czego są zdolne! 

Jak być młodą, piękną i seksowną. A do tego pisać bestsellery. Co robić, gdy konkurencja depcze po piętach i wbija nóż w plecy? Ale jest też oczywiście wielka miłość! Taka, która trafia się tylko raz… może dwa razy w życiu. 

Joanna Jodełka: „Cygler znowu coś pozmyślała. Kolejny raz!”. 

Vincent V. Severski: „To nieprawda, że to ja jestem Walerym Stromskim. Jestem znacznie wyższy!”. 

Manuela Kalicka: „W Złodziejkach Świąt Cygler demonstruje prawdziwą zołzowatość”. 

Boguslaw Tobiszowski: „Dziwna ta redaktorka Jagna. Osobiście żadnej takiej nie spotkałem. Żałuję...”. 

Robert Ostaszewski: „Hanna Cygler niepotrzebnie uśmierca krytyków. Mamy się wprawdzie bardzo niedobrze, ale wciąż żyjemy”. 



Sarah Ban Breathnach, Ścieżka prostej obfitości 
Seria Literatura inspirująca 
Premiera 8.12.2020 

Ponad 5 milionów sprzedanych egzemplarzy 

Nieprzemijający klasyk literatury inspirującej 

Ścieżka Prostej Obfitości od lat jest światowym bestsellerem i ważną lekturą dla całego pokolenia kobiet. Inspirujące medytacje na każdy dzień oraz praktyczne rady pomogły milionom czytelniczek odzyskać swoje prawdziwe ja, odnaleźć równowagę w najtrudniejszych chwilach życia i na nowo odkryć szczęście i piękno codzienności. 

Niezwykle mocne przesłanie Ścieżki Prostej Obfitości jest jeszcze bardziej potrzebne i aktualne dziś, w pełnym niepokoju świecie. Z charakterystyczną szczerością, dowcipem i mądrością Sarah Ban Breathnach zaktualizowała i poszerzyła swój poradnik z myślą o nowym pokoleniu kobiet, które potrzebuje go jeszcze bardziej. 

Ścieżka Prostej Obfitości, z nowym wstępem, zaktualizowanymi, a częściowo zupełnie zmienionymi medytacjami i comiesięczną listą prostych radości, jest niezawodnym przewodnikiem dla kobiet, które chcą żyć świadomie i być wierne swemu Autentycznemu Ja. Książka Sarah uczy nas celebrowania wewnętrznej radości i szukania piękna w prostych przyjemnościach i dobrze spędzonych chwilach każdego dnia. 




Edward Brooke-Hitching, Biblioteka szaleńca 
Seria Varia 
Premiera 27.10.2020 

Książki śmiercionośne 

Książki pisane krwią i oprawne w ludzką skórę 

Książki tak długie, że mogłyby unicestwić wszechświat 

Nowa niesamowita praca autora cenionej trylogii Atlas lądów niebyłych, Złoty atlas i Atlas nieba to wyjątkowa, pięknie ilustrowana podróż przez historię literatury. Edward Brooke-Hitching zapuszcza się w jej najmroczniejsze zakątki, polując na najdziwniejsze publikacje, i odkrywa fascynujące tło ich powstania. 

Znajdziemy tu istną bibliotekę szaleńca, zbiór ekscentrycznych woluminów, często kompletnie zapomnianych. Książki pisane krwią; oprawne w ludzką skórę; dzieła zwariowane; pozycje, które zwiodły cały świat; wydania niewidoczne gołym okiem i większe od człowieka; drukowane na wzburzonych morzach i lodowych pustkowiach Antarktyki; księgi kodów i szyfrów, których tajemnic do dzisiaj nie odkryto. Autor wytropił wiele przejawów dziwności wyobrażalnej (jak i tej niepojętej) – jak choćby wspaniale iluminowany XV-wieczny opis procesu wytoczonego Jezusowi przez szatana bądź zaginione dramaty Szekspira i księgi Biblii – i powiązał je w jedyną w swoim rodzaju kolekcję, ucztę duchową dla każdego miłośnika literatury. 



Frank McDonough, Czas Hitlera
Tom I. Triumf 1933-1939 
Seria Historia 
Premiera 24.11.2020 

ADOLF HITLER od przejęcia władzy po triumf w Polsce! 

30 stycznia 1933 roku Adolf Hitler został kanclerzem rządu koalicyjnego. Wkrótce zaczął więzić i likwidować swoich lewicowych przeciwników, terroryzować resztę społeczeństwa oraz usuwać Żydów z życia publicznego. Ale dyktatura to tylko jedno oblicze jego rządów. Wielkie środki przeznaczane na cele militarne pobudzały gospodarkę, a roboty publiczne i anulowanie długu zagranicznego wyeliminowały bezrobocie. 

Między 1933 i 1939 rokiem Hitler pozyskał dla swojej wizji odnowionej Rzeszy większość Niemców. Były to lata jego triumfu w polityce wewnętrznej, podsycania konfliktów z sąsiadami i wyczekiwania na właściwy moment, by spełnić swe mocarstwowe ambicje. Jednak to, co było przyczyną sukcesów Hitlera – nieugięta wiara w wojnę jako narzędzie osiągnięcia wielkości, marzenie o podbojach w Europie Wschodniej i fanatyczny rasizm – z czasem okazało się również fatalną słabością jego reżimu. 

W dwuczęściowym Czasie Hitlera – ilustrowanym bogatym materiałem fotograficznym – McDonough przedstawia wzlot i upadek Trzeciej Rzeszy pod rządami Führera. Tom Triumf kończy się po zmiażdżeniu Polski przez Niemcy w 1939 roku. To pierwsza przystępnie napisana historia reżimu nazistowskiego od czasów Powstania i upadku Trzeciej Rzeszy Williama L. Shirera i pierwsza, która skupia się wyłącznie na latach 1933–1945. 




Jean Lopez, Nicolas Aubin, Vincent Bernard, Nicolas Guillerat, II wojna światowa. Infografiki 
Seria Historia 
Premiera 10.11. 2020 

Książka ta, niezwykła zarówno w treści, jak i formie, jest owocem bezprecedensowego połączenia rozległej wiedzy jej autorów. 

Przystępując do pracy nad nią, wyszli oni z założenia, że dysponujemy dziś mnóstwem danych na temat II wojny światowej, lecz bardzo trudno je spójnie i zrozumiale przedstawić. Należało zatem obrać taką formę, która pozwoli nie tylko ogarnąć tę obfitość informacji, ale i sprawić, aby stały się czytelne dla odbiorców. Zdecydowali się na infografię, bardzo przejrzystą metodę komunikacji wizualnej. Efekt ich starań jest zdumiewający, zarówno gdy chodzi o sposób przekazywania wiedzy, jej wizualizację, jak i zrozumienie złożonych zjawisk i powiązanie rozmaitych aspektów tego konfliktu zbrojnego. 

Na II wojnę światową. Infografiki składają się czterech części: „Aspekt materialny i ludzki”, „Broń i armie”, „Kampanie i bitwy” oraz „Bilans strat i zniszczeń”. Grupują one sześćdziesiąt ważnych tematów – jak problem zaopatrzenia w ropę naftową, struktura związków taktycznych i operacyjnych, operacja „Barbarossa”, logistyka walczących państw, wojna na Pacyfiku, eksploatacja okupowanej Europy, wojna na pustyni… – przedstawiających ten wielki globalny konflikt zadziwiająco przystępnie, a zarazem nieszablonowo. 




Lizzie Shane, Na święta przytul psa 
Seria Pasje i namiętności 
Premiera 24.11.2020 

Zakochaj się w święta 

Czarujący romans w klimacie bożonarodzeniowym – historia Bena, samotnego przybranego taty, i Ally, wnuczki właścicieli schroniska dla psów, których połączyły poszukiwania nowych domów dla jego nietuzinkowych mieszkańców. 

Urocze miasteczko Pine Hollow ma wszystko, czego Ally Gilmore potrzebuje w ten świąteczny czas, nawet łagodnie prószący śnieg. Niestety ktoś postanowił zepsuć święta i wstrzymać finansowanie schroniska, które prowadzą jej dziadkowie. Kiedy jednak Ally staje z nim oko w oko, przekonuje się, że jest on znacznie rozsądniejszy i… przystojniejszy, niż się spodziewała. 

Jako samotny opiekun dziesięcioletniej siostrzenicy Ben West nie ma czasu na dbanie o własny wizerunek ani nawet o siebie. Mimo wszystko postanawia pomóc Ally. Gdy zaczynają spędzać ze sobą więcej czasu, plotki rozchodzą się po miasteczku lotem sań Świętego Mikołaja. Wkrótce Ben zaczyna żywić nadzieję, że uda się przekonać Ally, iż Pine Hollow to świetne miejsce nie tylko na Boże Narodzenie, ale i na resztę roku. 

„W sam raz dla miłośników zwierząt szukających świątecznej opowieści z happy endem”.  „Publishers Weekly” 

Komentarze

  1. Tym razem nic szczególnie mnie nie zainteresowała. Woody Allen to kontrowersyjna osoba, nawet nie wiedziałam, że wydał autobiografię.

    Książki jak narkotyk

    OdpowiedzUsuń
  2. Nic dla siebie nie wybrałam, co mnie cieszy, bo mam to czytać. 😊

    OdpowiedzUsuń
  3. Same ciekawe tytuły. Jest w czym wybierać.

    OdpowiedzUsuń
  4. Fajne, intrygujące tytuły!
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Aktualnie czytam #259

Tana French, Z dala od świateł Od wydawcy: Najnowsza powieść pierwszej damy irlandzkiego kryminału. Nominowana do Goodreads Choice Awards 2020. Mała miejscowość w małym kraju. Żaden z jej mieszkańców nie jest taki, jaki się wydaje. Trudno rozpoznać, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Zwłaszcza jeśli się jest outsiderem. Cal Hooper, były detektyw policji z Chicago, osiedla się na irlandzkiej wsi. Zmęczony obracaniem się w środowisku przestępców, spodziewa się znaleźć tu spokój i poświęcić się wyłącznie remontowi domu i obcowaniu z przyrodą. Kiedy jednak miejscowy dzieciak prosi go o pomoc w odnalezieniu brata, Cal przekonuje się, że nie uda mu się uciec od tego, czym zajmował się w przeszłości ­– raz policjant, zawsze policjant. Musi sięgnąć po swoje stare metody, by przebić się przez gąszcz działań, motywów i wzajemnych relacji mieszkańców okolicy. Każdy z nich coś ukrywa, a wielu wolałoby, żeby przybysz z Ameryki zrezygnował ze swojego dochodzenia. I dają mu to odczuć w mniej lub b

Ich drogi spotkały się w pewnym londyńskim domu

Andrea Levy, Wysepka Powiedzieć, że to kapitalna powieść to jakby nic nie powiedzieć. Tu zachwyca wszystko! Styl autorki. Bohaterowie. Historia. A historia… niestety niezbyt chlubna . Jest miłość, i jest pogarda. Jest pogoń za marzeniami. Jest wojna, i jest pokój. Są złudzenia i brutalne ich zdarcie. Są równi i równiejsi. Ktoś powie: życie. Ja odpowiem: zgoda. Ale… ale po przeczytaniu ostatniej strony dominującym uczuciem było uczucie … wstydu . Queenie i Bernard. Hortense i Gilbert. Małżeństwa z rozsądku. Pierwsze zawarte w Anglii, a drugie na Jamajce. Ich drogi spotkały się w pewnym londyńskim domu. Autorka odkrywa przed nami wszystkie karty bardzo powoli. Robi to subtelnie i … jakby to powiedzieć… w stylu każdego z bohaterów, przez co jest jeszcze ciekawiej. Wszystko układa się w logiczną całość, a na końcu i tak zostajemy zmiażdżeni . Queenie i Bernard. Ona córka rzeźnika, on nudny pracownik w administracji bankowej. Cóż takiego miał w sobie, że ta piękna i pełna życia młoda kob

Zmiana adresu blogowego

Zapraszam na  https://monikaolgalifestyle.blogspot.com/ Blog o książkach, o filmach, o podróżach, o modzie... Choć nie tylko. Mam nadzieję, że mimo tej zmiany zostaniecie ze mną i będziecie mi towarzyszyć podczas naszej blogowej przygody tak samo, jak do tej pory :)