Przejdź do głównej zawartości

Biuletyn #64



Takie zapowiedzi od Wydawnictwa REBIS!

Cixin Liu, O mrówkach i dinozaurach

Seria Science fiction
Premiera 27.07.2021

Tajemnice pierwszej i najwspanialszej ziemskiej cywilizacji

Ziemia. Okres kredy.

Mrówki i dinozaury – stworzenia zupełnie niepodobne do siebie nawzajem, ale świetnie się uzupełniające – z biegiem czasu nawiązały ścisłą współpracę. Podstawą ich sojuszu były zwykłe usługi dentystyczne. Ale z tych skromnych początków wzięły się pismo, matematyka, komputery, fuzja jądrowa, antymateria, a nawet podróże kosmiczne – prawdziwa epoka cudów! Tak wspaniałe przedsięwzięcia mają jednak swoją cenę. Mrówczo-jaszczurza cywilizacja w miarę rozwoju najpierw zaczęła niszczyć biosferę, a potem wszystko, co jest od niej zależne.

Mimo to dinozaury nie chciały słuchać ostrzeżeń mrówek o nadciągającej katastrofie ekologicznej. Owady stanęły przed wielkim dylematem: zniszczyć dinozaury czy zginąć wraz z nimi?

Żartobliwy ton i ogromny rozmach. - Gary K. Wolfe, „Locus”

Adrian Tchaikovsky w Dzieciach czasu przedstawił rozwój cywilizacji pająków współpracujących z mrówkami. (…)

Cixin Liu zdecydował się na bardziej fantazyjne i satyryczne podejście w „O mrówkach i dinozaurach”. Symbiotyczna cywilizacja, którą opisuje, pod wieloma względami odzwierciedla ludzkie społeczeństwo. (...) Ta książka to baśń czy alegoria, z której wiele można się nauczyć. - Gareth D. Jones, SFcrowsnest

Cixin Liu (ur. 1963 r.) to jedna z największych gwiazd chińskiej i światowej fantastyki naukowej. Zanim w pełni poświęcił się karierze pisarskiej, przez wiele lat pracował jako inżynier w elektrowni. Opublikował ponad 20 antologii i powieści z gatunku hard science fiction. Otrzymał liczne nagrody Yinhe i Xingyun, najbardziej prestiżowe wyróżnienia dla chińskojęzycznych twórców fantastyki. Jego trylogia „Wspomnienie o przeszłości Ziemi” została uznana za największe w ostatnich latach wydarzenie w światowej SF, przetłumaczono ją na kilkadziesiąt języków, a twórcy Gry o tron kręcą na jej podstawie serial dla Netflixa. W 2015 roku za Problem trzech ciał, pierwszy tom cyklu, Liu zdobył Nagrodę Hugo dla najlepszej powieści, po raz pierwszy w historii przyznaną autorowi nieanglojęzycznemu. Książka znalazła się także w finale nagród Nebula, Prometeusza, Locusa i Johna W. Campbella.

Mark Zuckerberg, twórca Facebooka, uznał ją za jedną z najbardziej wartych przeczytania książek roku, a ówczesny prezydent Barack Obama zabrał ją na urlop na Hawajach.

Spośród książek Liu REBIS opublikował dotąd Piorun kulisty, Erę supernowej oraz całą trylogię „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, złożoną z Problemu trzech ciał, Ciemnego lasu i Końca śmierci. Nakręcona w 2019 roku na podstawie doskonałego tytułowego opowiadania tej antologii, Wędrująca Ziemia, pierwsza chińska superprodukcja science fiction pobiła kasowe rekordy.



Graham Masterton, Susza

Seria Thriller
Premiera 13.07.2021

Nowa powieść Grahama Mastertona - przerażająca wizja świata bez wody

San Bernardino w Kalifornii dotyka susza w samym środku wyjątkowo upalnego lata. Skorumpowani politycy cynicznie wykorzystują sytuację dla własnych celów i odcinają wodę najuboższym dzielnicom, w których mieszkają podopieczni Martina Makepeace’a (byłego żołnierza marines, a obecnie pracownika opieki społecznej). W mieście wybuchają zamieszki, których policja nie jest w stanie opanować. Na dodatek córka Martina jest bardzo chora, a jego syn zostaje niesłusznie aresztowany za gwałt i zabójstwo. Martin nie ma wyboru i musi uciec się do drastycznych środków, żeby ratować swoją rodzinę.

Graham Masterton pracował jako reporter i redaktor w czasopismach „Mayfair” i „Penthouse”. W roku 1976 zadebiutował horrorem Manitou, który stał się światowym bestsellerem. Napisał ponad 100 książek, które przełożono na 18 języków i wydano w 27 milionach egzemplarzy. Jego powieści otrzymały wiele nagród, m.in. Edgar Allan Poe Award. Oprócz horrorów pisze thrillery, powieści historyczne, romanse i poradniki seksuologiczne.




Robin Norwood, Kobiety, które kochają za bardzo

Seria Poradniki psychologiczne
Premiera 27.07.2021

Dlaczego kocham za bardzo?

Czy warto tkwić w chorym związku?

Jak odzyskać poczucie własnej wartości?

70 tysięcy egzemplarzy sprzedanych w Polsce

Doskonały poradnik dla kobiet zaangażowanych w destrukcyjne związki z niedojrzałymi emocjonalnie mężczyznami.

Dzięki tej książce dowiesz się m.in.:

‒ co skłania kobiety do angażowania się w toksyczne związki

‒ dlaczego kobiety podporządkowują niewłaściwym mężczyznom całe swoje życie

‒ dlaczego tkwią w takich związkach i nie próbują z nich uciec

Robin Norwood, znana amerykańska psychoterapeutka, pisze, jak rozpoznać chore związki, których korzenie tkwią zwykle w dzieciństwie. Uczy, jak wygrać w walce z uzależnieniem od rujnującego uczucia, ocalić własną osobowość, odzyskać godność i poczucie własnej wartości i stworzyć nowy dojrzały i satysfakcjonujący związek.

Robin Norwood to znana amerykańska psychoterapeutka specjalizująca się w terapii rodzin. Zajmuje się leczeniem szeroko rozumianych uzależnień. Przez wiele lat pracowała z żonami alkoholików.




Joanna Jodełka, Pamiętnik karła

Seria Kryminał
Premiera: 17.07.2021

Nowe śledztwo niebanalnego duetu sióstr Raj!

Ledwie poznały się na pogrzebie ojca, o mały włos nie zginęły, szukając mordercy – już popadają w kolejne tarapaty.

Angelina, nie zważając na przestrogi Tycjany, bierze udział w pozornie niegroźnej maskaradzie. Prowokacja niespecjalnie się udaje i sprawy się komplikują. Umiera Nina Solis, właścicielka niemałej fortuny. Podejrzane są jej dzieci, nowy mąż i pasierb. Śmierć może wydawać się tragicznym wypadkiem, ale ofiara przeczuwała, że grozi jej niebezpieczeństwo. Siostry zmuszone są przeprowadzić śledztwo, tym bardziej że jedna z nich zostaje aresztowana.

Pomaga im były policjant Jarota, który wie znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać.

Czy cenny pamiętnik siedemnastowiecznego celebryty bardzo niskiego wzrostu może komuś pomóc? Czy rękopisy jednak płoną? Czy wygra miłość?

O tym w nowym kryminale Joanny Jodełki – „Pamiętnik karła”.

Joanna Jodełka – absolwentka historii sztuki na UAM w Poznaniu. Jej debiutancka powieść „Polichromia. Zbrodnia o wielu barwach” (2010) została uhonorowana Nagrodą Wielkiego Kalibru na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Jest autorką: „Grzechotki”, „Kamyka”, „Kryminalistki”, za którą otrzymała wyróżnienie na festiwalu „Kryminalna Piła”. Do tematu sztuki autorka powróciła w powieści fantasy „Ars Dragonia” i wyróżnionej na Warszawskim Festiwalu Kryminału książce „2 miliony za Grunwald”. Autorka przewodnika poświęconego zabytkom województwa wielkopolskiego Na ratunek aniołom, diabłom, świętym i grzesznikom. W roku 2020 nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazał się pierwszy tom jej kryminalnego cyklu „Siostry Raj” – „Córka nieboszczyka”.



Komentarze

  1. Wszystkie Monika Olga wyżej wymienione są warte przeczytania. Pozdrawiam po aktywnym dniu - 96 minut na zewnątrz i czytanie wszystkiego, co się da :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdecydowanie jest w czym wybierać. Może skuszę się na coś.

    OdpowiedzUsuń
  3. W tym miesiącu zapowiedzi wydawnicze Rebis mnie nie zaciekawiły. Muszę nadrobić te z maja.
    Książki jak narkotyk

    OdpowiedzUsuń
  4. Dinozaury, które nie chciały słuchać mrówek :D a to dobre :D

    OdpowiedzUsuń
  5. Ja na razie mam szlaban na nowe książki. Za dużo się ich nazbierał w kolejce do przeczytania.

    OdpowiedzUsuń
  6. O Joanna Jodełka! Czytałam "Córkę nieboszczyka", niezła, lekka rozrywka, więc może i po tę propozycję sięgnę. :)

    OdpowiedzUsuń
  7. książkę Robin Norwood: "Kobiety, które kochają za bardzo" mam w domu.

    OdpowiedzUsuń
  8. Ciekawe zapowiedzi, mnie jednak najbardziej zaciekawiła pierwsza propozycja. To trochę jak ten film: "Pójść po rozum do mrówek", jakoś tak brzmiał ten tytuł.

    OdpowiedzUsuń
  9. "O mrówkach i dinozaurach" wydaje się świetną pozycją, zwłaszcza, że to ma być satyra.
    Miłego weekendu:)

    OdpowiedzUsuń
  10. Najchętniej skusiłabym się na wszystkie :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Aktualnie czytam #259

Tana French, Z dala od świateł Od wydawcy: Najnowsza powieść pierwszej damy irlandzkiego kryminału. Nominowana do Goodreads Choice Awards 2020. Mała miejscowość w małym kraju. Żaden z jej mieszkańców nie jest taki, jaki się wydaje. Trudno rozpoznać, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Zwłaszcza jeśli się jest outsiderem. Cal Hooper, były detektyw policji z Chicago, osiedla się na irlandzkiej wsi. Zmęczony obracaniem się w środowisku przestępców, spodziewa się znaleźć tu spokój i poświęcić się wyłącznie remontowi domu i obcowaniu z przyrodą. Kiedy jednak miejscowy dzieciak prosi go o pomoc w odnalezieniu brata, Cal przekonuje się, że nie uda mu się uciec od tego, czym zajmował się w przeszłości ­– raz policjant, zawsze policjant. Musi sięgnąć po swoje stare metody, by przebić się przez gąszcz działań, motywów i wzajemnych relacji mieszkańców okolicy. Każdy z nich coś ukrywa, a wielu wolałoby, żeby przybysz z Ameryki zrezygnował ze swojego dochodzenia. I dają mu to odczuć w mniej lub b

Ich drogi spotkały się w pewnym londyńskim domu

Andrea Levy, Wysepka Powiedzieć, że to kapitalna powieść to jakby nic nie powiedzieć. Tu zachwyca wszystko! Styl autorki. Bohaterowie. Historia. A historia… niestety niezbyt chlubna . Jest miłość, i jest pogarda. Jest pogoń za marzeniami. Jest wojna, i jest pokój. Są złudzenia i brutalne ich zdarcie. Są równi i równiejsi. Ktoś powie: życie. Ja odpowiem: zgoda. Ale… ale po przeczytaniu ostatniej strony dominującym uczuciem było uczucie … wstydu . Queenie i Bernard. Hortense i Gilbert. Małżeństwa z rozsądku. Pierwsze zawarte w Anglii, a drugie na Jamajce. Ich drogi spotkały się w pewnym londyńskim domu. Autorka odkrywa przed nami wszystkie karty bardzo powoli. Robi to subtelnie i … jakby to powiedzieć… w stylu każdego z bohaterów, przez co jest jeszcze ciekawiej. Wszystko układa się w logiczną całość, a na końcu i tak zostajemy zmiażdżeni . Queenie i Bernard. Ona córka rzeźnika, on nudny pracownik w administracji bankowej. Cóż takiego miał w sobie, że ta piękna i pełna życia młoda kob

Zmiana adresu blogowego

Zapraszam na  https://monikaolgalifestyle.blogspot.com/ Blog o książkach, o filmach, o podróżach, o modzie... Choć nie tylko. Mam nadzieję, że mimo tej zmiany zostaniecie ze mną i będziecie mi towarzyszyć podczas naszej blogowej przygody tak samo, jak do tej pory :)