Przejdź do głównej zawartości

Wakacje z książką #8


W końcu są! Wakacje! Czas zatem na wakacyjne propozycje czytelnicze na lipiec.

Oliver Clements, Oczy królowej

Od wydawcy:

Krew, spiski i tajne służby Jej Królewskiej Mości!

W pierwszej odsłonie serii „Agenci Korony” człowiek, który zostanie pierwowzorem agentów MI6, chroni Anglię i Jej Wysokość królową Elżbietę I przed niegodziwymi planami Hiszpanii wrogiej protestanckiemu wolnomyślicielstwu.

Po stuleciach nędzy, prześladowań religijnych i barbarzyńskich obyczajów Europa nareszcie otwiera się na nowe idee. Uczeni, filozofowie i poeci wierzą, że będzie to epoka rozumu i nadziei dla wszystkich bez wyjątku. Niestety Hiszpania nadal poluje na tych, którzy ośmielają się sprzeciwić katolickiej ortodoksji, i wyrzyna ich w pień.

Tylko jeden kraj może stawić czoło mrocznym siłom zagrażającym renesansowym przemianom – jest nim Anglia, którą włada niezwykle inteligentna Elżbieta I. Odważna i uparta, ale też świadoma, że tej wojny nie wygra samym orężem. W momencie, gdy angielski skarbiec świeci pustkami, potrzebuje broni, dzięki której uda się jej stoczyć zupełnie inną wojnę… Wojnę podstępów, tajnych szyfrów i sekretów.

Charyzmatyczny John Dee, uczony, żołnierz i alchemik, jest lojalny jedynie wobec nauki… i swojej władczyni. Dla niej, kobiety, której nie wolno mu kochać, jest gotów ryzykować życie. I tak staje się „oczami królowej”.

„Oczy królowej” to trzymający w napięciu, emocjonujący thriller historyczny, idealny dla fanów Kena Folletta i Dana Browna.



Stanisław Milewski, Codzienność niegdysiejszej Warszawy

Od wydawcy:

Kontynuacja „Intymnego życia niegdysiejszej Warszawy” i „Szemranego towarzystwa niegdysiejszej Warszawy”. Obraz stolicy, w której jak mogłoby się wydawać przeciętny warszawiak wiódł spokojne i dostatnie życie, a tymczasem… Średnia długość życia wynosiła 33 lata, studnie i ustępy zdobiły każde podwórze, rynsztokami płynęły ścieki, a na letnisko jeździło się do Anina albo Czerniakowa. To opowieść o prozaicznych sprawach, jak ceny w sklepach, warunki pracy, mieszkania, ale także o ludziach, którzy poświęcali się społecznikostwu, kochali swoje miasto, a dziś są w większości prawie zapomniani. Całość zamyka satyryczny obraz Warszawy widzianej oczami rysownika Franciszka Kostrzewskiego.



Karol Olgierd Borchardt, Kolebka nawigatorów

Od wydawcy:

„Kolebka nawigatorów” to książka kontynuująca tematykę morską w twórczości Karola Olgierda Borchardta. Po ogromnym sukcesie wydawniczym, jakim okazał się „Znaczy Kapitan”, autor także w tej książce daje popis kunsztu literackiego. Niezwykle lekko i z dużym poczuciem humoru przypomina historię Polski na morzu i tradycje morskie, sięgając głębiej niż to uczynił we wcześniejszych swoich utworach; ukazuje romantyzm niebezpiecznej przygody na morzu, a przy tym bez cienia moralizatorstwa uczy odpowiedzialności za siebie i za innych, bo jak mówił: „Morze nie jest ani wrogie, ani przyjacielskie, nie jest okrutne, tylko bezwzględne. Wymaga od człowieka wiedzy i umiejętności, ciągłego napięcia uwagi.” Czytelnik znajdzie to wszystko, co jest charakterystyczne dla twórczości Borchardta: liczne anegdoty, sentyment i patos, swadę doskonałego narratora posługującego się skrótem myślowym i puentą wywołującą uśmiech.



Graham Masterton, Susza

Od wydawcy:

Przerażająca wizja świata bez wody.

San Bernardino w Kalifornii dotyka susza w samym środku wyjątkowo upalnego lata. Skorumpowani politycy cynicznie wykorzystują sytuację dla własnych celów i odcinają wodę najuboższym dzielnicom, w których mieszkają podopieczni Martina Makepeace’a (byłego żołnierza marines, a obecnie pracownika opieki społecznej). W mieście wybuchają zamieszki, których policja nie jest w stanie opanować. Na dodatek córka Martina jest bardzo chora, a jego syn zostaje niesłusznie aresztowany za gwałt i zabójstwo. Martin nie ma wyboru i musi uciec się do drastycznych środków, żeby ratować swoją rodzinę.



Komentarze

  1. KOLEBKA NAWIGATORÓW - bym przeczytała

    OdpowiedzUsuń
  2. Książki książkami, ale jakie Ty masz cudowne miejsce do czytania! ^_^

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Miejsce niestety nie moje - znalezione na Bornholmie :) Ale czytało się tam przyjemnie. I kawa jakoś tak inaczej smakowała :)
      Wyszukuję podczas wakacji takie miejsca, a że książkę zawsze mam przy sobie...

      Usuń
  3. Oczy Królowej - to jest mój typ. Pozdrawiam po aktywnym dniu - 33 minuty na zewnątrz, czytanie itd, zakupy, fryzjer. Potem pewnie też zakupy. Idą upały. A miejsce do czytania - fantastyczne !

    OdpowiedzUsuń
  4. Wszystkie zapowiadają się bardzo ciekawie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. I mam nadzieję, że takie będą. Prędzej czy później recenzja każdej z nich znajdzie się na blogu :)

      Usuń
  5. Najlepsze wakacje ❤ Susza mnie kusi ❤

    OdpowiedzUsuń
  6. Chętnie przeczytałabym Suszę :)

    OdpowiedzUsuń
  7. W te wakacje można się naprawdę zaczytać.

    OdpowiedzUsuń
  8. "Codzienność niegdysiejszej Warszawy" wydaje się ciekawą książką ^^

    OdpowiedzUsuń
  9. Oczy królowej zaciekawiły mnie w empiku

    OdpowiedzUsuń
  10. Bardzo kuszą mnie " Oczy królowej". Z litsy przeczytaną mam "Suszę " Mastertona - bardzo lubię takie ksiązkowe klimaty - polecam Ci "Głód" tego autora :-)

    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję za polecenie. Mastertona do tej pory czytałam "Świst umarłych".

      Usuń
  11. "Oczy królowej" to książką nad którą zastanawiam się już od jakiegoś czasu. ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zaczęłam czytać i wciągnęła mnie od pierwszej strony :)

      Usuń
  12. "Oczy Królowej" planuję przeczytać. Tak swoją drogą, szkoda, że jest mało książek o siostrze Elżbieta. Wiem, nie powiązane z recenzją, ale czytając twoja recenzje taka myśl mi przyszła do głowy.

    Książki jak narkotyk

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Może kiedyś w końcu ktoś się nią zainteresuje. Wiele postaci i tematów czeka jeszcze na swoją chwilę :)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Aktualnie czytam #259

Tana French, Z dala od świateł Od wydawcy: Najnowsza powieść pierwszej damy irlandzkiego kryminału. Nominowana do Goodreads Choice Awards 2020. Mała miejscowość w małym kraju. Żaden z jej mieszkańców nie jest taki, jaki się wydaje. Trudno rozpoznać, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Zwłaszcza jeśli się jest outsiderem. Cal Hooper, były detektyw policji z Chicago, osiedla się na irlandzkiej wsi. Zmęczony obracaniem się w środowisku przestępców, spodziewa się znaleźć tu spokój i poświęcić się wyłącznie remontowi domu i obcowaniu z przyrodą. Kiedy jednak miejscowy dzieciak prosi go o pomoc w odnalezieniu brata, Cal przekonuje się, że nie uda mu się uciec od tego, czym zajmował się w przeszłości ­– raz policjant, zawsze policjant. Musi sięgnąć po swoje stare metody, by przebić się przez gąszcz działań, motywów i wzajemnych relacji mieszkańców okolicy. Każdy z nich coś ukrywa, a wielu wolałoby, żeby przybysz z Ameryki zrezygnował ze swojego dochodzenia. I dają mu to odczuć w mniej lub b

Ich drogi spotkały się w pewnym londyńskim domu

Andrea Levy, Wysepka Powiedzieć, że to kapitalna powieść to jakby nic nie powiedzieć. Tu zachwyca wszystko! Styl autorki. Bohaterowie. Historia. A historia… niestety niezbyt chlubna . Jest miłość, i jest pogarda. Jest pogoń za marzeniami. Jest wojna, i jest pokój. Są złudzenia i brutalne ich zdarcie. Są równi i równiejsi. Ktoś powie: życie. Ja odpowiem: zgoda. Ale… ale po przeczytaniu ostatniej strony dominującym uczuciem było uczucie … wstydu . Queenie i Bernard. Hortense i Gilbert. Małżeństwa z rozsądku. Pierwsze zawarte w Anglii, a drugie na Jamajce. Ich drogi spotkały się w pewnym londyńskim domu. Autorka odkrywa przed nami wszystkie karty bardzo powoli. Robi to subtelnie i … jakby to powiedzieć… w stylu każdego z bohaterów, przez co jest jeszcze ciekawiej. Wszystko układa się w logiczną całość, a na końcu i tak zostajemy zmiażdżeni . Queenie i Bernard. Ona córka rzeźnika, on nudny pracownik w administracji bankowej. Cóż takiego miał w sobie, że ta piękna i pełna życia młoda kob

Zmiana adresu blogowego

Zapraszam na  https://monikaolgalifestyle.blogspot.com/ Blog o książkach, o filmach, o podróżach, o modzie... Choć nie tylko. Mam nadzieję, że mimo tej zmiany zostaniecie ze mną i będziecie mi towarzyszyć podczas naszej blogowej przygody tak samo, jak do tej pory :)