Przejdź do głównej zawartości

Biuletyn #82

Najnowsze zapowiedzi od Wydawnictwa Albatros!


Jane Corry, Wszystkie nasze kłamstwa
PREMIERA: 12 października 2022

Napakowany zwrotami akcji, uzależniający i prowokujący nowy thriller autorki Tej, która zawiniła.

Co byś zrobiła, gdyby twój syn kogoś zamordował? Chroniła jego… czy siebie?

Sarah i Tom starali się dobrze wychować syna, w każdym razie tak im się wydaje. I nawet jeśli chłopak czasami ich rozczarowuje, to jego wyskoki mieszczą się w tym, co uchodzi za normalne w okresie buntu nastolatków. Dopóki pewnej nocy nie wraca do domu i nie wyznaje, że zrobił coś przerażającego. I zaczyna błagać rodziców, by nie dzwonili na policję.

Już wkrótce Sarah przekonuje się, jak daleko jest w stanie się posunąć, by chronić swoje jedyne dziecko.

Uwięziona w sieci własnych kłamstw, zdaje sobie sprawę, że aby uratować syna, musi zapomnieć o sobie i podjąć najtrudniejszą decyzję, przed jaką może stanąć matka…


Daphne du Maurier, Kozioł ofiarny
PREMIERA: 12 października 2022

Jedna z najbardziej niezwykłych powieści muzy Alfreda Hitchcocka i autorki, która zainspirowała Stephena Kinga.

Kolejna powieść w efektownej, uwielbianej przez czytelników Serii Butikowej.

Gdy piłem, ktoś trącił mnie w łokieć i powiedział: – Je vous demande pardon.

Kiedy się przesunąłem, żeby zrobić dla niego miejsce, odwrócił się, wtedy spojrzałem na niego, a on na mnie, i uświadomiłem sobie z dziwnym zaskoczeniem, przestrachem i nagłym przypływem mdłości, że jego twarz i głos są mi doskonale znane

Patrzyłem bowiem na siebie.

Tak rozpoczyna się historia, której John nigdy nie zapomni. Choć właściwie może wątpić, czy wydarzyła się naprawdę… Bo oto następnego ranka po spotkaniu swojego sobowtóra zwykły John budzi się jako hrabia Jean de Gué. Ubrany w jego rzeczy, ogolony jego przyborami i uczesany jego szczotkami, John wcale nie jest pewny, czy w lustrzanym odbiciu widzi Jeana, czy siebie…

Cóż ma do stracenia? Życie wykładowcy nie przyniosło mu nic prócz rozczarowania i nudy. Stara się więc grać rolę Jeana najlepiej, jak potrafi. Zwłaszcza że nowe życie jest pełne namiętności i sekretów, bo Jean zdecydowanie nie był człowiekiem uczciwym. Część jego złych decyzji John usiłuje naprawić, ale wszystkie starania i tak nieuchronnie prowadzą do katastrofy…


Laura Agusti, Historia pewnego kota
PREMIERA: 12 października 2022

Opowieść o przyjaźni Laury, hiszpańskiej artystki – malarki i graficzki, miłośniczki zwierząt – z syjamskim kotem o imieniu Hej.

Intymny i uniwersalny portret jednego z najbardziej fascynujących stworzeń na świecie.

Kot. Idealne połączenie miękkiego futerka, kojącego miauczenia i królewskiego majestatu.

Książka napisana i zilustrowana przez autorkę – z czułością i artyzmem.

Wirtuozerskie połączenie autobiografii, notatnika odkrywcy i eseju graficznego – ta książka to prawdziwe dzieło sztuki!

Wśród wszystkich zwierząt, udomowionych i dzikich, żadne nie jest dla człowieka tak tajemnicze i fascynujące jak kot. Jest to też stworzenie z najlepszym aktualnie PR-em, pomimo wielu wątpliwych cech swojej osobowości… Ale chyba zgodzimy się wszyscy, że to my, ludzie, jesteśmy gośćmi i wiernymi poddanymi w królestwie kota, a nie odwrotnie.

Od starożytności, aż po współczesność – z lekkim załamaniem koniunktury w czasach średniowiecza – kot inspiruje, budzi ciekawość i zachwyt. Poznali się na nim bogowie, królowie i artyści, ale też mieszczanie i chłopi. W czym tkwi sekret jego oszałamiającego sukcesu? Może w egalitaryzmie właśnie – bo w którym domu, czy to bogatym, czy biednym, nie przyda się jego talent wytrawnego łowcy, niosącego śmierć domowym szkodnikom? A może w podziwie, jaki wzbudza, będąc właścicielem tych wszystkich cech, za które człowiek dałby fortunę? A może chodzi o idealną równowagę przeciwieństw zaklętą w złośliwych pieszczochach? A może o fakt, że koty niczego nam nie ułatwiają? Nie szczędzą nam pogardy, nie zabiegają o nasze względy…


James Norbury, Podróż. Wielka Panda i Mały Smok
PREMIERA: 26 października 2022

Niecierpliwie oczekiwana kontynuacja międzynarodowego bestsellera Wielka panda i mały smok.

Z pięknymi ilustracjami zainspirowanymi japońską kaligrafią i drzeworytami.

Historia przyjaźni, która pozwala odkrywać świat i samego siebie, przekazuje odwieczne mądrości i koi niepokoje współczesnych dusz.

Książka dla czytelników w każdym wieku, oferująca wsparcie dla każdego, kto rozpoczyna niepewną przygodę – nową pracę albo tylko nowy dzień. Pełna życzliwości, nadziei i odwagi.

Dwójka nieprawdopodobnych towarzyszy kontynuuje podróż. Im dalej są od domu, tym stają się sobie bliżsi. Wyruszyli w drogę, ponieważ Mały Smok czuł się nieszczęśliwy i kiedy zwierzył się z tego Wielkiej Pandzie, ta postanowiła uleczyć jego duszę. Uznała, że każda zmiana będzie lepsza niż stanie w miejscu. Więc ruszyli w drogę. Czy mają jakiś cel?

A może nie ma on znaczenia, bo ważne jest to, co zobaczą, poczują i co przydarzy im się w podroży. I nawet jeśli w wędrówce przez obce lądy na ich drodze staną przeszkody, które wydadzą się nie do pokonania, to dwójka przyjaciół nauczy się akceptować to, że wyzwania są częścią życia i są niezbędne, żeby się rozwijać. A czasem zła ścieżka prowadzi do właściwej drogi.

Nicholas Sparks, Kraina marzeń
PREMIERA: 26 października 2022

Nowa powieść mistrza literatury obyczajowej.

Przejmująca historia o miłości.

A także o tym, że dla spełnienia wielkiego marzenia warto jest zaryzykować wszystko.

I o tym, że nie można uciec od własnej przeszłości.

Colby Mills marzył o karierze muzyka, dopóki śmierć wujka, u którego się wychowywał, nie zmusiła go do zrezygnowania z tych aspiracji. Teraz prowadzi małą rodzinną farmę w Karolinie Północnej. Chcąc oderwać się od domowych obowiązków, jedzie na Florydę i spontanicznie wychodzi na scenę w barze w St. Pete’s Beach. I wtedy spotyka pewną dziewczynę, a jego świat wywraca się do góry nogami. Czy życie na odziedziczonej farmie to jedyna przyszłość, jaka go czeka?

Morgan Lee, córka zamożnych lekarzy z Chicago, ukończyła studia muzyczne w prestiżowym college’u. Zamierza wyjechać do Nashville – miasta, w którym bije serce amerykańskiej muzyki – i stać się gwiazdą estrady.

Tymczasem Beverly rozpoczyna zupełnie inną przygodę. Wraz z sześcioletnim synem ucieka od męża ze skłonnością do przemocy i stara się wiązać koniec z końcem w niewielkim miasteczku z dala od utartych szlaków. Kiedy kończą się jej pieniądze, a niebezpieczeństwa zdają się czyhać na każdym kroku, podejmuje niezwykle trudną decyzję, która obróci wniwecz wszystko, co kobieta uważała dotąd za pewnik.

Wkrótce drogi tej trójki skrzyżują się, a ich życie zmieni się na zawsze. I wszyscy troje będą mogli się przekonać, czy marzenia o lepszym życiu są w stanie przezwyciężyć brzemię przeszłości…


Ian Rankin, Czarna księga
PREMIERA: 26 października 2022

PIĄTA POWIEŚĆ NAJPOPULARNIEJSZEGO BRYTYJSKIEGO AUTORA KRYMINAŁÓW.

U Johna Rebusa nie dzieje się ostatnio najlepiej. Porzucony przez partnerkę, ląduje na kanapie we własnym mieszkaniu, na głowę zwala mu się wypuszczony z więzienia brat, a zaprzyjaźniony policjant zostaje brutalnie napadnięty i zapada w śpiączkę. Nawet jeśli brzmi to cynicznie, to ostatnie zdarzenie ma jednak dobre strony. W ręce inspektora wpada notes policjanta z ciekawymi informacjami dotyczącymi prowadzonych śledztw. W tym zwłok znalezionych przed pięciu laty w ruinach spalonego hotelu i pocisku odkrytego w głowie ofiary. Oraz broni, z której został wystrzelony… i o której Rebus wie więcej, niż powinien.
Komentarze

 1. Nie mam tutaj ulubionej pozycji, ale chyba o "kocie" bym z przyjemnością przeczytał :-) . Pozdrowienia :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się bardzo na nową książkę Nicolasa Sparksa. Lubię jego pióro.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem, czy dodało komentarz -wiem, że masz moderację, ale historię o kocie z chęcią bym przeczytał :-) . Pozdrawiam po zabieganym nieco poranku ;-) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przez moderację mogą trochę czekać na opublikowanie :)

   Usuń
 4. Na pewno skusiłabym się na powieść mojego ukochanego Nicholasa Sparksa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne publikacje. Tylko znaleźć czas na czytanie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idą długie jesienne wieczory, więc czasu na czytanie będzie na pewno więcej niż latem :)

   Usuń
 6. Czekam na Sparksa. Uwielbiam jego książki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam na "Podróż. Wielka Panda i Mały Smok" i nowego Sparksa :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Zmiana adresu blogowego

Zapraszam na  https://monikaolgalifestyle.blogspot.com/ Blog o książkach, o filmach, o podróżach, o modzie... Choć nie tylko. Mam nadzieję, że mimo tej zmiany zostaniecie ze mną i będziecie mi towarzyszyć podczas naszej blogowej przygody tak samo, jak do tej pory :)

Podróże z książką #87

Aktualnie czytana przeze mnie lektura uruchomiła lawinę ... wspomnień. Tęsknię za górami...

To dobry reportaż. Dobry i potrzebny.

Beata Sabała-Zielińska, TOPR. Żeby inni mogli przeżyć To dobry reportaż. Dobry i potrzebny. Potrzebny dla TOPR-owców, żeby ludzie choć trochę zrozumieli, na czym polega ich praca (tak, praca, za którą zawodowi ratownicy dostają wynagrodzenie). Potrzebny dla turystów, aby wyciągnęli wnioski i choć w minimalnym stopniu przygotowali się do wyjścia w góry. TOPR (nie mylić z GOPR) czuwa. Czuwa nad naszym bezpieczeństwem, gdy mniej lub bardziej beztrosko hasamy sobie w górach. Roztropność. Wielu z turystów ma z tym problem. Ignorują ostrzeżenia TOPR-u. Wychodząc na jakiś szlak nie biorą pod uwagę swoich możliwości. Nie potrafią rozłożyć odpowiednio swoich sił. Tak, jeśli weszło się na jakiś szczyt, należy z niego o własnych siłach także zejść. Wybierają się w góry bez odpowiedniego przygotowania, bez odpowiednich ubrań, bez dostatecznej ilości jedzenia i picia. Bo przecież zawsze można wezwać TOPR. Śmigłowiec przyleci zawsze… I tu pojawia się kontrowersyjne pytanie, czy takich delikwentó