Przejdź do głównej zawartości

Aktualnie czytam #71


Sergiusz Piasecki, Mgła
Od wydawnictwa:

Mgła to skrócona przez Sergiusza Piaseckiego wersja tzw. trylogii złodziejskiej, na którą składają się powieści: Jabłuszko, Spojrzę ja w okno… oraz Nikt nie da nam zbawienia… Akcja Mgły rozgrywa się w Mińsku Litewskim od wiosny 1918 do lata 1919 roku – podczas okupacji niemieckiej, a następnie sowieckiej. Powieść opisuje życie codzienne mińskiego półświatka, a jej niewątpliwą zaletą jest to, że zarówno bohaterowie – licznie tu występujący przestępcy rozmaitych specjalności – jak i ich meliny są autentyczne, zaś większość wydarzeń została opowiedziana autorowi przez ich świadków.

Wydawnictwo LTW
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 380

TU można znaleźć także recenzję powieści autorstwa Sergiusza Piaseckiego Żywot człowieka rozbrojonego.


Komentarze

  1. Zaskakująco dużo znam książek o tytule "Mgła" - właśnie to sobie uświadomiłam ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie wiem, mnie jakoś nie przekonuje .. :c

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. "Mgła" to faktycznie powieść dość specyficzna. Ale bardzo gorąco polecam wszystkim "Żywot człowieka rozbrojonego".

      Usuń
  3. Odpowiedzi
    1. I nie jest się później rozczarowanym. Emocje gwarantowane :)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Aktualnie czytam #259

Tana French, Z dala od świateł Od wydawcy: Najnowsza powieść pierwszej damy irlandzkiego kryminału. Nominowana do Goodreads Choice Awards 2020. Mała miejscowość w małym kraju. Żaden z jej mieszkańców nie jest taki, jaki się wydaje. Trudno rozpoznać, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Zwłaszcza jeśli się jest outsiderem. Cal Hooper, były detektyw policji z Chicago, osiedla się na irlandzkiej wsi. Zmęczony obracaniem się w środowisku przestępców, spodziewa się znaleźć tu spokój i poświęcić się wyłącznie remontowi domu i obcowaniu z przyrodą. Kiedy jednak miejscowy dzieciak prosi go o pomoc w odnalezieniu brata, Cal przekonuje się, że nie uda mu się uciec od tego, czym zajmował się w przeszłości ­– raz policjant, zawsze policjant. Musi sięgnąć po swoje stare metody, by przebić się przez gąszcz działań, motywów i wzajemnych relacji mieszkańców okolicy. Każdy z nich coś ukrywa, a wielu wolałoby, żeby przybysz z Ameryki zrezygnował ze swojego dochodzenia. I dają mu to odczuć w mniej lub b

Aktualnie czytam #258

Graham Masterton, Susza Od wydawcy: Przerażająca wizja świata bez wody. San Bernardino w Kalifornii dotyka susza w samym środku wyjątkowo upalnego lata. Skorumpowani politycy cynicznie wykorzystują sytuację dla własnych celów i odcinają wodę najuboższym dzielnicom, w których mieszkają podopieczni Martina Makepeace’a (byłego żołnierza marines, a obecnie pracownika opieki społecznej). W mieście wybuchają zamieszki, których policja nie jest w stanie opanować. Na dodatek córka Martina jest bardzo chora, a jego syn zostaje niesłusznie aresztowany za gwałt i zabójstwo. Martin nie ma wyboru i musi uciec się do drastycznych środków, żeby ratować swoją rodzinę. Wydawnictwo REBIS Rok wydania: 2021 Liczba stron: 352 Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu.

Podróże z książką #100

Tym razem Wrocław lipcowy :)